Królowa Elżbieta II

i

Autor: AP Królowa Elżbieta II

Elżbieta II była przygotowana? Przemówienie o wybuchu wojny miała od 40 lat!

2022-03-01 19:51

Jak podają brytyjskie media, Króla Elżbieta II miała przygotowane jeszcze od lat 80. XX wieku przemówienie dotyczące wybuchu III wojny światowej. Wspominała w nich o nowoczesnych zagrożeniach, oraz odwoływała się do dramatu II wojny światowej. Oczywiście z racji na upływ lat przemówienie znacznie się zdezaktualizowało i wiele kwestii nie ma przełożenia na współczesne realia.

Królowa Elżbieta II miała przygotowane przemówienie na wypadek wojny

Brytyjskie media, konkretnie BBC i "Honey Nine" podały, że Elżbieta II zakładała wybuch III wojny światowej w postaci ataku na Wielką Brytanię, bądź ataku nuklearnego. W rzekomym dokumencie miały znaleźć się słowa wsparcia dla rodzin, które ucierpiały w konflikcie oraz wspomnienie z II wojny światowej.

- Nigdy nie zapomniałam smutku i dumy, jakie poczułam wraz z siostrą, gdy słuchaliśmy inspirujących słów mojego ojca w 1939 roku. [...] Ale niezależnie od zagrożeń jakie na nas czekają, wartości jakie pozwoliły nam obronić naszą wolność, będą ponownie dawały nam siłę - pisze portal Honey Nine powołując się na przemówienie brytyjskiej monarchini.

Trzeci dzień wojny w Ukrainie. Warszawiacy protestują przeciwko reżimowi Putina

Królowa Elżbieta II w przemówieniu wspomniała o technologii

W dokumencie miał znaleźć się zapis, że "wróg nie jest żołnierzem z karabinem [...] ale śmiercionośną siłą nadużywanej technologii". W obliczu ataków kremlowskich trolli w internecie, ta część przemówienia zdaje się być zaskakująco aktualna.

W przemówieniu można znaleźć również odniesienia do księcia Andrzeja, który był w latach 80. XX wieku w brytyjskiej marynarce wojennej. Królowa wspominała również o swoim mężu, księciu Filipie, z którym "współczuje rodzinom poszkodowanym w wojnie".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE