Fala porwała wczasowicza. Po 5 dniach znaleziono go na bezludnej wyspie. Przeżył, bo pił deszczówkę

i

Autor: SHUTTERSTOCK Fala porwała wczasowicza. Po 5 dniach znaleziono go na bezludnej wyspie. Przeżył, bo pił deszczówkę

Koszmarny urlop

Fala wciągnęła go do oceanu. Przetrwał na bezludnej wyspie. Aby przeżyć, pił deszczówkę

2022-08-16 17:41

Brazylijski urlopowicz, który został porwany przez silną falę i zaginął przy jednej z plaży Rio de Janeiro, został odnaleziony po pięciu dniach na bezludnej wyspie na Oceanie Atlantyckim. Jak powiedział, zdołał przetrwać dzięki piciu deszczówki.

Według telewizji Globo uratowany to Nelson Ribeiro, który został porwany przez falę i uniesiony na pełne morze. Udało mu się dopłynąć na niezamieszkaną wyspę Palmas, oddaloną od brzegu o blisko półtora kilometra. Uratowany przyznał, że najtrudniejsze było pokonanie głodu oraz pragnienia, z czym poradził sobie, pijąc wodę deszczową. Przyznał, że na wyspie Palmas doskwierał mu też chłód, mimo że schronił się w opustoszałej chacie rybackiej, w której znalazł koc. Zdesperowanego mężczyznę znaleziono dzięki turyście zwiedzającego na skuterze wodnym wyspy znajdujące się w pobliżu brzegów Rio de Janeiro. To on poinformował lokalne służby o pojawieniu się człowieka na uznawanej za bezludną wyspie Palmas.

Czytaj też: Kolejne wybuchy na Krymie! "Rosjanie uciekają". Wojna na Ukrainie

Bezpieczne wakacje - spotkanie informacyjne na plaży miejskiej nad jeziorem Okra w Drawsku Pomorskim
Sonda
Czy rozstawiacie parawany na plaży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE