Zmarł Papież Benedykt XVI

i

Autor: Shutterstock

Są nieoficjalne doniesienia

Gdzie zostanie pochowany Benedykt XVI? Miał sam wskazać miejsce

2022-12-31 11:40

Nie żyje papież Benedykt XVI. Informację o śmierci emerytowanego papieża przekazał dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni w sobotę (31 grudnia 2022) rano. Papież miał 95 lat. Gdzie zostanie pochowany Benedykt XVI?

Nie żyje papież Benedykt XVI. Zmarł po długiej chorobie w klasztorze Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, gdzie mieszkał od czasu abdykacji. Informację o śmierci papieża przekazało biuro prasowe Watykanu w sobotni poranek (31 grudnia 2022). Z oświadczenia wynika, że Benedykt XVI zmarł godzinie 9.34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie.

Gdzie zostanie pochowany Benedykt XVI?

Jak przekazuje Polska Agencja Prasowa, według nieoficjalnych doniesień emerytowany już wówczas Benedykt XVI wskazał jako miejsce swego pochówku kryptę w Grotach Watykańskich, a więc tam, gdzie znajdował się grób Jana Pawła II przed jego przeniesieniem do bazyliki Świętego Piotra. Przypuszcza się, że szczegóły są zawarte w napisanym przez niego testamencie, który zostanie zapewne ogłoszony.Nie wiadomo, jaki dokładnie przebieg będą miały uroczystości pogrzebowe. Ogłoszono, że ciało Benedykta XVI będzie wystawione w bazylice Świętego Piotra od poniedziałku 2 stycznia, by wierni mogli oddać mu hołd. Takie wydarzenie przewidziane było dotąd w przypadku śmierci urzędującego papieża. O wszystkich szczegółach zdecyduje Franciszek.

Benedykt XVI. Historia Josepfa Ratzingera

Benedykt XVI a właściwie Josepf Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 w Marktl w Niemczech. Został wybrany na papieża 19 kwietnia 2005 i funkcję tę pełnił do 28 lutego 2013, kiedy to przeszedł na emeryturę. Był 265. papieżem Kościoła Katolickiego. Benedykt XVI jako pierwszy papież od XV wieku dobrowolnie zrzekł się swojego urzędu. Od czasu abdykacji papież Benedykt XVI mieszkał w klasztorze Mater Ecclesia w Ogrodach Watykańskich.

Benedykt XVI nie żyje
Sonda
Czy boisz się śmierci?