Zmarł Papież Benedykt XVI

i

Autor: Shutterstock

Gdzie oddać mu hołd?

Nie żyje Benedykt XVI. Gdzie będzie wystawione ciało papieża?

2022-12-31 11:18

Benedykt XVI zmarł w sobotę (31 grudnia 2022) w klasztorze Mater Ecclesiae, gdzie mieszkał od czasu abdykacji. Informację o śmierci emerytowanego papieża przekazał dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni. Wiadomo już, gdzie i kiedy zostanie wystawione ciało zmarłego papieża.

Smutne wieści dotarły w sobotni poranek (31 grudnia 2022) z Watykanu. Nie żyje papież Benedykt XVI. Zmarł po długiej chorobie w klasztorze Mater Ecclesiae, gdzie mieszkał od czasu abdykacji.  W środę (28 grudnia 2022) papież Franciszek zaapelował o modlitwę za swojego poprzednika.

- Z żalem zawiadamiam, że dziś o godzinie 9.34 w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie zmarł Papież Emeryt Benedykt XVI. Dalsze informacje zostaną podane tak szybko, jak to możliwe - przekazał dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni.

Gdzie będzie wystawione ciało papieża Benedykta XVI?

Jak wynika z informacji przekazanych przez biuro prasowe Watykanu, od rana w poniedziałek (2 stycznia 2023 roku) ciało Benedykta XVI zostanie wystawione w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

Benedykt XVI. Historia Josepfa Ratzingera

Benedykt XVI a właściwie Josepf Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 w Marktl w Niemczech. Został wybrany na papieża 19 kwietnia 2005 i funkcję tę pełnił do 28 lutego 2013, kiedy to przeszedł na emeryturę. Był 265. papieżem Kościoła Katolickiego. Benedykt XVI jako pierwszy papież od XV wieku dobrowolnie zrzekł się swojego urzędu. Od czasu abdykacji papież Benedykt XVI mieszkał w klasztorze Mater Ecclesia w Ogrodach Watykańskich.

Benedykt XVI nie żyje
Sonda
Czy boisz się śmierci?
Nasi Partnerzy polecają