Władimir Putin, Jakow Kedmi

i

Autor: AP, Twitter

Wojna na Ukrainie

Groźby zniszczenia Polski ze strony Rosji. "Cofnięta do epoki kamienia łupanego"

2023-02-20 9:50

Rosyjska propaganda w reżimowej telewizji jest coraz bardziej agresywna. Tym razem w wywiadzie dla Rossija 1 wypowiedział się były agent KGB i dawny izraelski dyplomata Jakow Kedmi. Groził "zniszczeniem Polski w dwadzieścia minut i cofnięciem jej do epoki kamienia łupanego". Nie jest to pierwszy raz, gdy Kedmi daje się poznać jako propagandysta atakujący nasz kraj.

Rosyjski propagandysta wzywa do wojny z Polską. "Polska rzucona na kolana w 20 minut, cofnięta do epoki kamienia łupanego"

W rosyjskiej telewizji  po wybuchu wojny na Ukrainie padają groźby o wiele ostrzejsze i o wiele bardziej wprost formułowane, niż z ust polityków. Było już na przykład grożenie zatopieniem Wielkiej Brytanii nuklearnym tsunami. Jednym z propagandystów, którzy są zapraszani do putinowskich mediów celem straszenia i rozbudzania agresji, jest Jakow Kedmi. To były dyplomata izraelski i agent KGB, który chętnie wspiera rosyjską wizję świata, a zwłaszcza ataki na nasz kraj. Tym razem zaapelował, by nie wahać się zaatakować nas militarnie. WS trakcie telewizyjnej "debaty" Kedmi stwierdził, że Rosja może zniszczyć Polskę w dwadzieścia minut. "I Polski nie ma. Nie będzie niczego: wody, elektryczności, baz wojskowych. Nie potrzeba do tego żołnierzy. Skoro mamy możliwości militarne, Rosja nie musi ryzykować życia obywateli, żeby czołgi pojechały do Warszawy".

Rosyjski propagandysta: "50-60 strategicznych obiektów można zniszczyć w 20 minut i Polski nie ma" 

Co musi się stać, by to wszystko według Jakowa Kedmiego nastąpiło? "Polska przygotowuje się do wojny, której nie będzie" - uważa propagandysta. Ale nasze rzekome przygotowania nic nie dadzą, bo jeśli polscy żołnierze choćby "przesuną się" w stronę Rosji, Putin wyśle nas "do epoki kamienia łupanego", pozbawiając atakami z powietrza całej infrastruktury krytycznej. Infrastruktura taka jest od miesięcy atakowana na Ukrainie przy pomocy irańskich dronów. "Polskę można rzucić na kolana w ciągu godziny za pomocą broni konwencjonalnej, przywracając ją do epoki kamienia łupanego. 50-60 strategicznych obiektów można zniszczyć w 20 minut i Polski nie ma" - stwierdził były dyplomata.

Sonda
Obawiasz się ataku Rosjan na Polskę?

QUIZ. Historia przełomu XX i XXI wieku. Millenialsi i starsi powalczą o maksa

Pytanie 1 z 15
Na początek łatwe - XXI wiek zaczął się z nocy z 31 grudnia na 1 stycznia....
Raport Walczaka - ambasador Mark Brzezinski
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany