Prosty dip z sera camembert - idealny na imprezy!

i

Autor: Shutterstock

poważne ostrzeżenie

Groźna bakteria w popularnym serze. Mężczyzna nie żyje

2023-03-27 15:26

Brytyjskie organy nadzorujące żywność wystosowały właśnie poważne ostrzeżenie dla wszystkich miłośników sera. W jednym z popularnych rodzajów takowego przysmaku wykryto skażenie "wyjątkowo wysokim poziomem" listerii. Niestety, jeden z jego nabywców stracił życie po jego spożyciu. Ponadto co najmniej dwóch innych mężczyzn ma objawy choroby związanej z tą bakterią!

O "wybuchu epidemii listerii" na Wyspach Brytyjskich informuje dziennik "The Guardian". Bakteria została wykryta w popularnym wśród konsumentów serze. Przedstawiciele organów zdrowia publicznego ostrzegają wszystkich przed spożywaniem tego produktu. Sprawa jest bardzo poważna, ponieważ z powodu wyjątkowo wysokiego poziomu bakterii w owym produkcie zmarł mężczyzna, a u dwóch innych osób rozwinęły się objawy choroby.

W ostrzeżeniu Agencji ds. Standardów Żywności (FSA), podano, że Old Cheese Room, producent z Wiltshire, przedłużył wycofanie miękkich serów Baronet, Baby Baronet i Mini Baronet, ponieważ w niektórych partiach wykryto listerię. - Szczep ogniska wykryto również w niektórych produktach spożywczych i próbkach pobranych ze środowiska żywnościowego, jednak nie ma potwierdzenia, że Baronet jest przyczyną tego wybuchu - napisano. FSA i brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) również potwierdziły informacje o listeriozie, ofierze i zakażonych. Jak dodano, niektóre z przebadanych serów były skażone "wyjątkowo wysokim poziomem" bakterii.

Sonda
Ile wydajesz na jedzenie miesięcznie (dla jednej osoby)?
Bakteria New Delhi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany