Hillary Clinton i Donald Trump znów zycięzcami prawyborów

2016-04-28 2:00

Liderzy przedwyborczego wyścigu o nominacje swoich partii, jeszcze bardziej umocnili swoje pozycje i zdystansowali rywali. Zgodnie z sondażami zwycięzcami wtorkowych prawyborów byli Hillary Clinton i Donald Trump.  Republikanin triumfował we wszystkich pięciu stanach, gdzie głosowano. Demokratka w czterech.

Prawybory odbywały się we wtorek na północnym-wschodzie, w stanach: Connecticut,  Delaware, Maryland, Pensylwania i Rhode Island. Donald Trump wygrał we wszystkich tych stanach pokonując swoich rywali: senatora z Teksasu Teda Cruza i gubernatora Ohio Johna Kasicha. Według informacji komisji wyborczych, w Connecticut miliardera poparło ponad 57 procent wyborców, w Maryland – 54 proc., w Pensylwanii – ponad 56 proc., w Delaware – 60 proc. a w Rhode Island – 63 proc. Tym samym Trump   zwiększył swoje prowadzenie i ma obecnie poparcie 950 delegatów z 1237 koniecznych do zagwarantowania sobie nominacji Partii Republikańskiej.
Z kolei Hillary Clinton wygrała w czterech stanach. W Connecticut demokratkę poparło 51 procent wyborców, w Maryland – 63 proc., w Pensylwanii – ponad 55 proc., w Delaware – ponad 59 proc. W Rhode Island przegrała. Tam zwyciężył jej rywal Bernie Sanders zdobywając poparcie 55 proc. wyborców.  Po wtorkowych zwycięstwach Hillary Clinton ma obecnie poparcie 2151 delegatów, czyli coraz bardziej prawdopodobne jest, że to właśnie ona będzie kandydatem demokratów do wyścigu o fotel w Białym Domu. Sanders, który ma poparcie 1338 delegatów nie zamierz jednak wycofywać się i będzie walczyć do końca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE