HISTORYCZNA decyzja premiera. "To wielki dzień"

2020-08-13 19:43 zw
Konflikt Izrael-Palestyna
Autor: East News Konflikt Izrael-Palestyna

Przełomowa decyzja władz Izraela! Państwo to rezygnuje z aneksji okupowanych przez siebie terytoriów palestyńskich. Ponadto Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) nawiążą stosunki dyplomatyczne, co potwierdził już prezydent USA Donald Trump. Palestyńczycy w gorzkich słowach komentują te decyzje.

"To wielki dzień dla pokoju" - powiedział ambasador Izraela w Waszyngtonie, a premier Izraela Benjamin Netanjahu mówi o "historycznym dniu". Izrael nawiązał stosunki dyplomatyczne ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi jako pierwszym państwem Zatoki Perskiej. Jednocześnie zarówno ZEA, jak i Izrael i USA potwierdziły, że Izrael rezygnuje z aneksji okupowanych przez siebie terytoriów palestyńskich. Obie strony podkreśllają rolę USA jako mediatora.

Jednak komentarze ze strony Palestyńczyków nie są entuzjastyczne. "Izrael został nagrodzony za to, co nielegalnie i bezustannie robił Palestynie od początku okupacji. Proszę, byście nie robili mu przysługi" - napisała na Twitterze Hanan Aszrawi, przedstawicielka władz Palestyny.

Politolog dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene: Opozycji potrzebna jest rewolucja [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze