Horror modelek. Pojechały nagrać teledysk, przez 4 godziny były gwałcone przez uzbrojonych górników

i

Autor: South African Police Service, shutterstock Dramat kobiet trwał cztery godziny

Najmłodsza miała 19 lat

Koszmar modelek. Pojechały nagrać teledysk, przez 4 godziny były gwałcone przez 80 uzbrojonych mężczyzn

2022-08-02 14:21

Wstrząsająca zbrodnia! Osiem modelek pojechało nagrywać teledysk gospel w jednej z dzikich wiosek niedaleko Johannesburga. Okazało się, że w pobliżu jest nielegalna kopalnia złota. Gang ponad 80 pracujących w niej górników napadł na kobiety i brutalnie je zgwałcił. Najmłodsza, 19-letnia ofiara została zgwałcona 10 razy. Napastnicy zabierali je pojedynczo do buszu, grozili śmiercią. Koszmar trwał 4 godziny.

Szczegóły tej sprawy są porażające. Jak relacjonuje "Daily Mail", powołując się na media RPA i komunikaty lokalnej policji, 28 lipca osiem modelek pojechało wraz z ekipą filmową nagrywać teledysk w jednej z wiosek pod Johannesburgiem (RPA). W pewnym momencie z buszu wybiegli mężczyźni w kominiarkach i  zaczęli strzelać w ich stronę. Modelkom i członkom ekipy kazali się położyć na ziemi i zagwizdali, żeby wezwać kolegów. Z zarośli wyszło kilkudziesięciu kolejnych mężczyzn. Jak się potem okazało w sumie było ich 84 - wszyscy to nielegalni górnicy pracujący przy wydobyciu złota, którzy na koncie mają też wiele innych przewinień. Gang zabierał modelki pojedynczo do buszu. Tam po kolei były gwałcone nawet po 10 razy. Ten koszmar trwał cztery godziny. Dopiero po tym czasie na miejscu zjawili się policjanci. Między służbami a napastnikami wywiązała się strzelanina, w wyniku której zginęło dwóch agresorów, a jeden został ranny. Kilkunastu uciekło, a 65 zostało aresztowanych.

Zbiorowy gwałt w RPA. Na razie bez zarzutów

Po masowej obławie na gwałcicieli, wszystkich udało się znaleźć. W poniedziałek (1 sierpnia) zatrzymani zaczęli stawiać się przed sądem - na razie pod zarzutem nielegalnego wjazdu do kraju i posiadania skradzionych towarów. Jak podają służby, wciąż nie postawiono im zarzutów dotyczących zbiorowego gwałtu. 

CZYTAJ TAKŻE: Horror! Matka wyrzuciła z balkonu swoje córeczki. Trzylatka zmarła w szpitalu

Podejrzany o próbę gwałtu i usiłowanie uprowadzenia 11-letniej dziewczynki już w rękach policji

RPA jednym z krajów z najgorszymi statystykami dotyczącymi gwałtów

Najmłodsza ze zgwałconych kobiet miała 19 lat. Jej 21-letnia siostra również padła ofiarą napastników. "To, co wydarzyło się w Krugersdorp [tak nazywa się wioska, w której doszło do tragedii - przyp. red.], to wstyd dla narodu. Zniszczenia, jakich dokonano na psychikach tych dziewcząt, będą trwałe" – komentował szef lokalnej policji, Bheki Cele. Wstrząsająca zbrodnia po raz kolejny otworzyła w RPA dyskusję na temat wprowadzenia chemicznej kastracji gwałcicieli. Republika Południowej Afryki ma bowiem jeden z najwyższych wskaźników liczby gwałtów na świecie. 

CZYTAJ TAKŻE: Nowe instrukcje Putina! Porównuje NATO do III Rzeszy, pisze, co robić z Ukraińcami

Sonda
Jaka kara za zgwałcenie 14-latki?
Nasi Partnerzy polecają