Horror. Rosjanie są ohydni! Gwałcili 11-latka na oczach matki. Dziecko straciło mowę

2022-05-13 21:42
Horror. Rosjanie są obrzydliwi! Gwałcili 11-latka na oczach matki. Dziecko straciło mowę
Autor: SHUTTERSTOCK/Twitter Horror. Rosjanie są obrzydliwi! Gwałcili 11-latka na oczach matki. Dziecko straciło mowę

Genewa stała się w tym tygodniu areną analizy rosyjskich zbrodni i obrzydliwości. Rada Praw Człowieka ONZ spotkała się tam, by rozmawiać nt. okrucieństwa stosowanego wobec ludności cywilnej w Ukrainie. Wiceszefowa MSZ opowiedziała historię 11-letniego chłopca gwałconego przez Rosjan na oczach jego matki. Malec stracił mowę. Nawet w świetle tych informacji, niektóre kraje powstrzymały się od głosowania za przeprowadzeniem szczegółowej analizy rosyjskich zbrodni.

W czwartek w Genewie spotkała się Rada Praw Człowieka ONZ. Delegaci wzięli udział w specjalnej sesji zwołanej w związku z, jak czytamy na oficjalnej stronie Nation Unies, "rosnącym zaniepokojeniem okrucieństwami wobec ludności cywilnej po rosyjskiej inwazji na Ukrainę". Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Emine Dzheppar opowiedziała tam historię 11-letniego chłopca. To, czego dopuszczają się Rosjanie wydaje się już dawno przekraczać granicę człowieczeństwa.

- Pokazała to zdjęcie, rysunek 11-letniego chłopca, zgwałconego przez rosyjskich żołnierzy na oczach jego matki. Wciąż jest zbyt straumatyzowany, by mówić - czytamy.

Delegaci dowiedzieli się o gwałcie na 11-letnim chłopcu, który stracił mowę. Dwóch nie głosowało za przyspieszeniem dochodzenia

Delegaci 47 krajów głosowali m.in. nad rezolucją, w której wzywa się Międzynarodową Niezależną Komisję Śledczą ds. Ukrainy do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie wydarzeń w obwodach kijowskim, czerniowieckim, charkowskim i sumskim, które miały miejsce pod koniec lutego i w marcu 2022 roku. Z głosowania "za" wyłamały się dwa kraje: Chiny i Eritera (Afryka Wschodnia).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE