Instagram na dobre znika z Rosji. Zostało niewiele czasu

i

Autor: solenfeyissa / CC0 / pixabay.com Instagram na dobre znika z Rosji. Zostało niewiele czasu

Rosyjskie modelki i szafiarki w rozpaczy. Instagram na dobre znika z Rosji. Zostało niewiele czasu

2022-03-11 19:54

Popularny na całym świecie serwis społecznościowy nie będzie już dostępny na terenie Rosji. Użytkownicy Instagrama mają już niewiele czasu, by przenieść swoje zdjęcia na inne platformy, zatwierdzone przez rosyjskie władze. Kiedy Instagram zostanie wyłączony na terenie Rosji? Znamy datę!

W związku z wojną na Ukrainie, świat coraz bardziej odcina się od Rosji. Podobnie jest również w przeciwnym kierunku. Rosja, w której główną rolę odgrywa kremlowska propaganda, także zamyka się na świat. Wszystko po to, by do obywateli docierało jak najmniej informacji o tym, co dzieje się na Ukrainie i żyli oni w przekonaniu, że agresja na ten kraj to jedynie "operacja wojskowa". Przypomnijmy, każda inna wersja jest oficjalnie zakazana, a za przekazywanie - zdaniem rosyjskich władz - "nieprawdziwych" informacji, grozi nawet wieloletnie więzienie.

Instagram znika z Rosji

Kolejnym krokiem odcięcia się od reszty świata, jest zablokowanie rosyjskim użytkownikom dostępu do Instagrama. Jak poinformował niezależny portal NEXTA, Roskomnadzor zapowiedział blokadę Instagrama w Rosji o północy 14 marca.

"Użytkownicy będą mieli dwa dni na przesyłanie zdjęć i filmów na inne platformy"

- czytamy w komunikacie.

Czytaj też: 500 uzbrojonych Rosjan w elektrowni atomowej w Zaporożu. "Personel jest w bardzo złym stanie psychicznym"

Influencerzy żegnają się z fanami

Tym samym z przestrzeni Instagrama znikną wpisy rosyjskich użytkowników - zarówno tych, którzy dzielą się zdjęciami ze swoimi bliskimi, jak i influencerów, których śledzą tysiące internautów. Pozostaną im lokalne, rosyjskie odpowiedniki, których zasięgi będą już znacznie mniejsze.

Rosjanie już żegnają się ze swoimi instagramowymi fanami. Część z nich pisze w komentarzach, że to pewnie tylko czasowe zniknięcie i wspierają swoich internetowych idoli. Wielu internautów pozostawia pod pożegnalnymi wpisami... słowa wsparcia dla ogarniętej wojną Ukrainy. Najczęściej powtarzającymi się komentarzami są "Chwała Ukrainie", serduszka w ukraińskich barwach narodowych, a także ukraińskie flagi.

Blokada Instagrama przez Rosjan jest odpowiedzią m.in. na ostatnie decyzje właściciela tej platformy. Przypomnijmy, nienawistne wpisy z nawoływaniem do zabicia Putina czy Łukaszenki, które będą pojawiać się na Instagramie i Facebooku, mają nie być usuwane. Rosja z tego powodu wszczęła sprawę karną przeciwko amerykańskiej spółce Meta i chce uznania jej za organizację ekstremistyczną.

Czytaj też: Tamara uciekła z Ukrainy do Koszalina. Ma dobry zawód i szuka pracy

Sonda
Czy zrywanie współpracy z Rosjanami to dobry pomysł?
Polak i Ukrainiec razem "sprzątają" świat. Nowy antywojenny mural w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE