Inwazja węży gigantów! Największy PYTON schwytany. Bestia pobiła rekord

2022-06-24 5:00
Największy pyton na Florydzie schwytany! Bestia pobiła rekord. Zdjęcia
Autor: AP Największy pyton na Florydzie schwytany! Bestia pobiła rekord. Zdjęcia

Ogromne pytony atakują Florydę! Są wygłodniałe i mnożą się jak oszalałe. Naukowcy biją na alarm - trzeba je wyłapać, zanim rozmnożą się jeszcze bardziej, bo to gatunek inwazyjny, który zagraża nie tylko ludziom, ale całemu środowisku. Teraz na Florydzie schwytano największego pytona birmańskiego. Bestia miała 5,5 metra i 122 jaja w swoim ciele...

Oślizgłe gady przypuściły inwazję na Florydę! Pytony birmańskie pochodzą z Azji, ale rozpleniły się w Stanach Zjednoczonych. Upodobały sobie szczególnie dzikie bagna Everglades na Florydzie. Naukowcy biją na alarm - trzeba je wyłapać, zanim rozmnożą się jeszcze bardziej, bo to gatunek inwazyjny, który zagraża nie tylko ludziom, ale całemu środowisku i gatunkom naturalnie występującym w USA. Dlatego od 2013 roku w Stanach Zjednoczonych prowadzone są specjalne programy mające na celu wytępienie pytonów birmańskich.

Pytony giganty atakują Amerykę

Władze zachęcają wręcz mieszkańców do zabijania gadów - byle humanitarnie, a nawet do... jedzenia ich mięsa. Pytony wypełzają już z bagien i ruszają na żer w kierunku ludzkich siedzib. A tego, że niebezpieczeństwo jest poważne, dowodzi ostatnie znalezisko. Na Florydzie złapano największego jak dotychczas pytona, a właściwie pytonicę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Niedźwiedź gigant wdarł się na osiedle! "Był na moim trawniku"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Najdroższa modelka świata jest już wolna! Koniec miłości Kendall Jenner

Sonda
Czy boisz się węży?

Największy pyton na Florydzie. Wymiary gada szokują

Bestia, obecnie martwa i leżąca w zamrażarce, mierzy 5,5 metra i waży prawie 100 kilogramów. Naukowcy z Conservancy of Southwest Florida znaleźli w cielsku martwego gada aż 122 jaja! To kolejny rekord - badacze nie wiedzieli, że samica pytona może wyprodukować podczas jednego cyklu rozrodczego aż taką ilość potomstwa. "Usuwanie samic pytonów odgrywa kluczową rolę w przerywaniu cyklu rozrodczego tych drapieżników, które sieją spustoszenie w ekosystemie Everglades i odbierają pożywienie gatunkom rodzimym" - mówi dla "New York Post" biolog Ian Bartoszek. Od 2013 roku badaczom z Conservancy of Southwest Florida udało się wyłapać tysiąc pytonów z Florydy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Była ukochana Micka Jaggera i 91-latek rozwodzą się! Batalia o 87 miliardów

PRZECZYTAJ TAKŻE: Benedykt XVI POZWANY za tuszowanie pedofilii! "Miałem 12 lat, on wiedział"

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Katowice: Wielki pyton grasuje w mieście. Może mieć nawet dwa metry!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE