Katastrofa lotnicza w czasie pokazów w Chebie! Nie żyje pilot zabytkowego myśliwca

i

Autor: Shutterstock Jedna osoba zginęła w katastrofie lotniczej w Chebie w zachodnich Czechach, zdj. ilustracyjne

Tragedia w Czechach

Katastrofa lotnicza w czasie pokazów w Chebie! Nie żyje pilot zabytkowego myśliwca

2022-08-14 21:16

Jedna osoba zginęła w katastrofie lotniczej w Chebie w zachodnich Czechach. Do wypadku w czasie pokazów lotniczych doszło w niedzielę, 14 sierpnia, gdy rozbił się Hawker Hurricane Mk.IV z okresu II wojny światowej, ostatnia tego typu maszyna na świecie. Do katastrofy lotniczej doszło w czasie akrobacji, gdy samolot runął na ziemię, a pilot zginął na miejscu.

Katastrofa lotnicza w czasie pokazów w Chebie! Nie żyje pilot zabytkowego myśliwca

Pilot samolotu Hawker Hurricane Mk.IV zginął w czasie pokazów lotniczych, które odbywały się w Chebie, mieście w zachodnich Czechach - podaje PAP. Do katastrofy doszło w niedzielę, 14 sierpnia, a całą imprezę przerwano. Wypadek miał miejsce w czasie jednej z akrobacji, gdy brytyjski myśliwiec z czasów II wojny światowej stracił moc, po czym spadł na teren z domkami letniskowymi, już poza obszarem lotniska. Na miejscu zginął pilot maszyny, a jedna postronna osoba została ranna.

Czytaj też: Waszyngton. Strzały przed Kapitolem! Napastnik staranował zaporę

Jak informuje PAP, Hawker Hurricane Mk.IV z okresu II wojny światowej, który rozbił się w Chebie, był ostatnim na świecie latającym modelem tego typu - należał do znajdującego się pod Pragą prywatnego muzeum lotnictwa Toczna. Na wyposażeniu brytyjskiego lotnictwa wojskowego RAF w czasie wojny było kilka wersji tej maszyny, którymi latali nimi piloci z Polski Czechosłowacji. Z wyprodukowanych 14 583 samolotów Hurricane lata obecnie mniej niż 15. Ostatni z wersji Mk.IV. rozbił się w niedzielę. Był pomalowany tak, jak w czasie II wojny światowej wyglądała maszyna, którą w RAF latał as czeskiego lotnictwa Karl Kuttelwascher.

Czytaj też: Ogromna eksplozja w Armenii! W centrum handlowym w Erywaniu doszło do wybuchu [ZDJĘCIA]

Ranni z wypadku na Chorwacji lecą do Polski wojskowym samolotem. Relacja z lotniska w Zagrzebiu
Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE