Wybuch w Armenii

Ogromna eksplozja w Armenii! W centrum handlowym w Erywaniu doszło do wybuchu [ZDJĘCIA]

2022-08-14 15:54

Trwa akcja ratunkowa ludzi, którzy zostali poszkodowani w wybuchu, do jakiego doszło w centrum handlowym w Erywaniu w Armenii. Eksplozja miała miejsce w niedzielę, 14 sierpnia, ok. godz. 11.13 czasu polskiego (13.23 czasu lokalnego). Tuż po niej pojawił się pożar, a aktualny bilans osób poszkodowanych w zdarzeniu to jedna ofiara śmiertelna i 20 rannych.

Ogromna eksplozja w Armenii! W centrum handlowym w Erywaniu doszło do wybuchu

Jak informuje PAP, w centrum handlowym w Erywaniu w Armenii doszło do wybuchu, a następnie pożaru, w wyniku czego jedna osoba zginęła, a kolejnych 20 odniosło obrażenia ciała. Wszystko rozpoczęło się ok. godz. 11.13 czasu polskiego (13.23 czasu lokalnego), gdy mieszkańcy stolicy państwa usłyszeli odgłosy eksplozji - naocznie świadkowie twierdzą, że miała miejsce w magazynie fajerwerków. Pod gruzami budynku mają się jeszcze znajdować ludzie, dlatego akcja ratownicza cały czas trwa. Pojawiły się pierwsze zdjęcie dokumentujące skalę tragedii. Widać na nich, że strażakom w walce z żywiołem pomagali też postronni obywatele, a zniszczenia są ogromne - działania poszukiwawcze są prowadzone na wielkim gruzowisku, jakie powstało po wybuchu w centrum handlowym.

Czytaj też: Kilkadziesiąt osób nie żyje. Media: wiele ofiar to dzieci. Tragiczny pożar kościoła w Egipcie

Karsinka: Gigantyczna akcja służb. Ktoś podłożył ładunek wybuchowy pod zakład mechaniczny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE