Kilkadziesiąt osób nie żyje. Media: wiele ofiar to dzieci. Tragiczny pożar kościoła w Egipcie

i

Autor: Twitter/Guy Elster) Kilkadziesiąt osób nie żyje. Media: wiele ofiar to dzieci. Tragiczny pożar kościoła w Egipcie

Tragedia w Egipcie

Kilkadziesiąt osób nie żyje. Media: wiele ofiar to dzieci. Tragiczny pożar kościoła w Egipcie

2022-08-14 12:56

Potworna tragedia w Egipcie. W pożarze kościoła zginęło co najmniej 35 osób, a 45 zostało rannych - podała agencja Routers. Do pożaru doszło w niedzielę w mieście Giza. Prezydent Egiptu, Abdel Fattah El-Sisi, złożył kondolencje rodzinom niewinnych ofiar.

Dane na temat ofiar są rozbieżne. Wiadomo, że dramat miał miejsce w kościele Abu Sifin w dzielnicy Imbaba. Jak podała agencja Routers, w świątyni było 5 tys. wiernych. Lokalne media podają, że wiele ofiar to dzieci. W kościele znajdował się żłobek. - Uważa się, że przyczyną pożaru była eksplozja generatora, donosi Alhadath - czytamy na stronie brytyjskiego dziennika The Sun.

Czytaj też: Zawaliła się scena na festiwalu. Jedna osoba zginęła, 40 zostało rannych. Tragedia w Walencji

- Poleciłem wszystkim zainteresowanym agencjom i instytucjom państwowym podjęcie wszelkich niezbędnych środków i natychmiastowe zajęcie się tym wypadkiem i jego skutkami oraz zapewnienie wszelkich aspekty opieki zdrowotnej nad rannymi - poinformował na Twitterze prezydent Egiptu Abdel Fattah El-Sisi. - Składam szczere kondolencje rodzinom niewinnych ofiar, które przeniosły się do boku swego Pana w jednym z domów, w których są czczone - dodał przywódca kraju.

Pożar kościoła pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE