Ogniste tornado

i

Autor: KTLA5 Ogniste tornado

Przerażajace zjawisko

Szok! Tornado z OGNIA szalało w Kalifornii. Mocne WIDEO

2022-08-13 12:00

Przerażające zjawisko w Stanach Zjednoczonych! Jak co roku w Kalifornii szaleją pożary na wysuszonych słońcem wzgórzach. Podobnie jak w roku ubiegłym, także teraz utworzyło się tak zwane ogniste tornado. Chociaż ten film pokazany przez amerykańską telewizję wygląda niczym efekt pracy ekspertów od efektów specjalnych, pokazuje prawdziwe wydarzenia!

Ogniste tornado pojawiło się w Kalifornii. Mocne wideo pokazane przez telewizję

Ogromne pożary to zjawisko, które ostatnio przeraziło mieszkańców Europy. Płonęły wielkie obszary w Hiszpanii, Portugalii, a obecnie najgorsza sytuacja panuje we Francji. Ogień szalał też o wiele bliżej Polski, na pograniczu Czech i Niemiec w rejonie Saksonii. Dla mieszkańców Kalifornii w Stanach Zjednoczonych wielkie pożary, które pojawiają się latem z chwili na chwilę i zagrażają nawet luksusowym rezydencjom gwiazd, to coroczne zjawisko. W tym roku także na wysuszonych słońcem wzgórzach kalifornijskich szalał ogień. Podobnie jak w roku ubiegłym, teraz też utworzyło się tak zwane ogniste tornado! Co to takiego? Chociaż ten film pokazany przez amerykańską telewizję KTLA-TV Channel 5 wygląda niczym efekt pracy ekspertów od efektów specjalnych, pokazuje prawdziwe wydarzenia. Zobacz film poniżej!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Złodziej schował się przed policją w pluszowym misiu! Ukradł auto i paliwo

PRZECZYTAJ TAKŻE: Modelka bikini zadżgała kochanka! Gwiazda Instagrama aresztowana

Sonda
Czy widzieliście kiedykolwiek trąbę powietrzną/tornado?

Gdzie pojawiło się ogniste tornado i czym jest to przerażające zjawisko pogodowe? Tornado pojawiło się w rejonie miejscowości Gorman w Kalifornii, gdzie dwustu strażaków walczyło z pożarem na przestrzeni około 150 akrów. Na szczęście w pobliżu nie było żadnych zabudowań, nikt zatem nie ucierpiał i nie został zniszczony niczyj dobytek. Aż strach pomyśleć, co by było, gdy ognisty wir pojawił się blisko osiedli ludzkich! Ogniste tornado, zwane też "płonącym diabłem" powstaje, gdy suche i gorące powietrze miesza się z płomieniami podczas silnego wiatru. Ognisty wir tworzy się poprzez silne prądy powietrzne, kiedy występuje znaczna różnica pomiędzy temperaturą powietrza a temperaturą powierzchni terenu, gdzie wybucha pożar. W zeszłym roku do podobnego zjawiska doszło w Tennant na północy stanu Kalifornia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 42-latka zaszła w trzynastą ciążę. "Antykoncepcja na mnie nie działa"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Babcia zabiła troje wnucząt zupą mleczną! "Przyniosłam worek trucizny"

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste
Trąba powietrzna zniszczyła Schronisko dla Psów "Zwierzaki do wzięcia" w miejscowości Gózd pod Rykami