Dni młodzieży

i

Autor: East News

Światowe Dni Młodzieży

Katechetka przewróciła się i umarła! Tragedia przed spotkaniem z papieżem

2023-08-04 11:10

Tragiczne wydarzenie podczas Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie! Jeszcze przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem doszło do tragicznego wypadku. 62-letnia katechetka z Francji nagle zmarła. Co było przyczyną jej śmierci? Za zmarłą kobietę modlą się uczestnicy ŚDM.

Tragiczna śmierć katechetki na Światowych Dniach Młodzieży! Kobieta przewróciła się i zmarła

W Lizbonie trwają Światowe Dni Młodzieży. Setki tysięcy uczestników ze 184 państw świata bierze udział we wspólnych modlitwach i spotkaniach, również z papieżem Franciszkiem. Niestety, w tak wielkim tłumie dochodzi niekiedy także do zdarzeń tragicznych. Świat obiegła wiadomość o śmierci 62-letniej katechetki z Francji. Informacje te potwierdził komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży. Co się stało? Kobieta niefortunnie przewróciła się w miejscu swojego zakwaterowania w Portugalii i niestety odniosła przy tym poważne obrażenia. Kobieta zmarła w szpitalu. „Trwamy w modlitwie za naszą siostrę i pozostajemy w kontakcie z jej rodziną oraz przyjaciółmi” – głosi oświadczenie kierownictwa ŚDM.

Pół miliona wiernych na spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Lizbonie. Tłum na ŚDM

Tymczasem w spotkaniu uczestników Światowych Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem wzięło udział pół miliona osób. Wśród zarejestrowanych uczestników przeważają Hiszpanie (około 40 tys.) i Włosi (ok. 33 tys.), jest też wielu Portugalczyków, Polaków i Amerykanów. „W oczach Boga jesteśmy drogocennymi dziećmi, które wzywa każdego dnia, by wziąć w ramiona i wesprzeć; aby uczynić z każdego z nas wyjątkowe i oryginalne arcydzieło, którego piękno możemy jedynie przeczuwać” - powiedział papież do uczestników ŚDM. "Niech będą to dni, w których twoje imię, za pośrednictwem braci i sióstr z wielu języków i narodów, którzy je przyjaźnie wypowiadają, rozbrzmiewa jako wyjątkowa wiadomość w historii, ponieważ wyjątkowy jest rytm Boga dla ciebie. Niech będą to dni, w których utrwalimy w naszych sercach, że jesteśmy miłowani takimi, jakimi jesteśmy” - dodał papież.

Sonda
Czy wybierasz się na Światowe Dni Młodzieży 2023?

Quiz Jan Paweł II. Co wiesz o polskim papieżu? 10/15 to minimum

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Jan Paweł II?
Dr Marcin Zaborowski: Papież Franciszek mówi jak obywatel trzeciego świata
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany