Zabił 4-osobową rodzinę siekierą. Wypuścili go z więzienia, pojedzie na Ukrainę

i

Autor: Telegram Zabił 4-osobową rodzinę siekierą. Wypuścili go z więzienia, pojedzie na Ukrainę

Teraz wypoczywa już w Turcji

Kazał zatłuc siekierą 4-osobową rodzinę. Rosyjski milioner ułaskawiony, bo wziął udział w wojnie

2023-01-25 10:59

Aleksander Tiutin, rosyjski biznesmen i milioner, został skazany na 23 lata kolonii karnej za zlecenie brutalnych zabójstw. Odsiedział trzy, po czym w 2022 roku został zwerbowany do udziału w wojnie. Dzięki temu 66-latek jest teraz wolny i wygrzewa się na tureckim wybrzeżu. "Świat zaleje fala ułaskawionych rosyjskich zbirów". Szczegóły zbrodni, jakie zlecił, są porażające.

"Aleksander Tiutin został skazany na 23 lata więzienia za wynajęcie płatnego zabójcy do zabicia rodziny z dwójką dzieci. W lipcu 2022 podpisał kontrakt z Grupą Wagnera. Jako najemnik wyjechał na Ukrainę na 6 miesięcy, po czym otrzymał amnestię" - pisze Nexta na Twitterze. Szerzej sprawę opisuje rosyjski serwis 47News. Tiutin to rosyjski przedsiębiorca i bogacz. W 2018 roku został zatrzymany jako zleceniodawca zabójstwa własnej siostrzenicy, która jego zdaniem chciała za dużą część spadku po swojej matce. W toku śledztwa wyszło na jaw, że to nie pierwszy raz, gdy Tiutin wynajął płatnego zabójcę.

Rosyjski biznesmen zlecił brutalne morderstwo całej rodziny. Nie zostanie ukarany

"W 2005 roku w ogrodnictwie »Srebrny Potok« pod Sertołowem w obwodzie leningradzkim z jego rozkazu zabito 4 osoby: jego dawnego wspólnika, biznesmena, niejakiego Zejnałowa oraz jego żonę i dwoje dzieci: 11-letniego syna i 15-letnią córkę" - przypomina 47News. Rodzina została zastrzelona z kałasznikowa, po czym brutalnie "dobita" siekierą. Portal pokazał wstrząsające zdjęcia z miejsca zbrodni. W 2021 roku Tiutin usłyszał wyrok: 23 lata w kolonii karnej. Odsiedział trzy (licząc razem z czasem, gdy był zamknięty po aresztowaniu). Przed tym, by dokonać żywota w więziennej celi, uchroniła go... wojna na Ukrainie.

Pojechał na wojnę, teraz jest już w Turcji. Miał siedzieć w więzieniu

Jak podaje serwis, w lipcu 2022 roku Tiutin dostał propozycję nie do odrzucenia. Zwerbowała go zbrojna Grupa Wagnera kierowana przez Jewgienija Prigożyna, nazywanego "kucharzem Putina" [Prigożyn prowadzi m.in. firmę cateringową zaopatrującą w posiłki rosyjską armię - przyp. red.]. W zamian za udział w wojnie zaproponowano mu pieniądze i ułaskawienie. Niedługo później 66-letni Tiutin pojechał na front, z którego w grudniu 2022 roku wrócił bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu. Teraz razem z żoną wygrzewa się już na plażach tureckiej Antalyi. "Świat zaleje fala najgorszych rosyjskich zbirów ułaskawionych przez Putina i jego świtę" - komentują obserwatorzy. 

Sonda
Czy Rosja przegra wojnę?
Morderca mojego syna jest na wolności.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki