Kim Dzong Un zaczyna cyberwojnę! To będzie w 2021 roku. Eksperci nie mają wątpliwości

2021-04-20 11:10 Zofia Dąbrowska
Kim Dzong Un skonstruował potwora! To on zacznie III wojnę światową?
Autor: AP

Eksperci ostrzegają przed wielkimi planami Kim Dzong Una! Według południowokoreańskiego analityka Korea Północna planuje zamienić 2021 rok w czas nie kończących się ataków. Kim Dzong Un chce póki co skupić się na cyberwojnie, jednak wszystko jest nakierowane na rozwój broni atomowej Pjongjangu, która jest prawdziwą obsesją dyktatora. Wcześniej Organizacja Narodów Zjednoczonych informowała o serii cyberataków dokonanych przez hakerów Kima w celu kradzieży pieniędzy na program atomowy.

Według południowokoreańskiego analityka Korea Północna planuje zamienić 2021 rok w czas nie kończących się ataków. Kim Dzong Un chce póki co skupić się na cyberwojnie, bo broni atomowej jeszcze nie posiada. - Spodziewam sie, że Korea Północna będzie nasilała cyberataki na instytucje finansowe i zajmujące się kryptowalutami na całym świecie. Handel z Chinami został zamrożony z powodu Covid-19, do tego dochodzą sankcje Stanów Zjednoczonych i Organizacji Narodów Zjednoczonych - powiedział Oh Il-Seok z Instytutu Strategii Bezpieczeństwa Narodowego cytowany przez agencję informacyjną Yonhap.

NIE PRZEGAP: Wielka asteroida mknie na Ziemię! NASA podaje datę. To już w tę sobotę!

Jak uważa południowokoreański naukowiec, Kim Dzong Un zaatakuje głównie Stany Zjednoczone i Koreę Południową. Chce sparaliżować pracę think tanków zajmujących się negocjacjami w sprawie denuklearyzacji. Jednak możliwe, że chodzi także, a może przede wszystkim o pieniądze. Kilka miesięcy temu Organizacja Narodów Zjednoczonych informowała o serii cyberataków dokonanych przez hakerów Kima w celu kradzieży pieniędzy na program atomowy. W ciągu całego 2020 roku północnokoreański dyktator intensywnie pracował nad programem nuklearnym Pjongjangu, zaś fundusze w wysokości około miliarda złotych pozyskał dokonując cyberwłamań do instytucji finansowych.

NIE PRZEGAP: Książę Harry ZOSTANIE w Wielkiej Brytanii! Sensacyjne rozmowy z Williamem!

Super Raport 19.04 (Goście: Krzysztof Kwiatkowski - senator niezależny, Jacek Karnowski - prezydent Sopotu) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze