Koniec palenia papierosów na plażach i plucia na chodnik. Kary idą w tysiące

i

Autor: Shutterstock Koniec palenia papierosów na plażach i plucia na chodnik. Kary idą w tysiące

Wielka zmiana

Koniec palenia papierosów na plażach i plucia na chodnik. Kary idą w tysiące!

2022-12-29 15:27

Fani puszczania dymka nie będą szczęśliwi. Od 16 stycznia 2023 roku wchodzi przepis, który zakazuje palenia papierosów i wyrobów tytoniowych na plażach. Nowe rozporządzenie dotyczy Santa Cruz de Tenerife, głównego miasta popularnej również wśród polskich turystów Teneryfy. Kto złamie zakaz wydany przez radę miejską, musi się liczyć z ogromną karą. Znamy stawki!

Nowe zasady dla plażowiczów nie powinny nikogo dziwić. Władze Teneryfy od ponad roku zapowiadały, że wprowadzą nową regulację z powodu licznych niedopałków, jakie można znaleźć na plażach - przypomina hiszpańska telewizja TVC. Zgodnie z przepisami, jakie wejdą w życie dokładnie 16 stycznia 2023 roku, palenie na plażach Teneryfy ma być uznawane za "śmiecenie w miejscu publicznym".

Tysiące złotych za puszczanie dymka na plaży

Kto wciąż ma zamiar rozkoszować się nikotyną na plażowym ręczniku musi się liczyć z poważną karą. Za taki wybryk można będzie zostać ukaranym mandatem w wysokości do 750 euro (ponad 3,5 tys. zł). Podobnej sankcji podlegać będzie plucie na chodnik na ulicach Santa Cruz de Tenerife - podaje PAP. 

Teneryfa. Kary za palenie na plaży. Będą specjalne strefy?

Co więc mają zrobić palacze? Dokument zatwierdzony przez radę miejską Santa Cruz de Tenerife precyzuje, że zakaz palenia nie będzie dotyczył jedynie miejsc w sąsiedztwie działających na plażach placówek gastronomicznych lub kiosków. Dodatkowo lokalne władze zastanawiają się, czy nie utworzyć na plażach specjalnych stref, w których palenie będzie dozwolone.

Sonda
Palisz papierosy?
Kaczyński i Tusk na PLAŻY. WŚCIEKLI Polacy nie WYTRZYMALI!| Komentery

Co krowy robią na plaży w Dębkach? Pawelec zadzwonił do Staszka, bo znalazł jego KROWY. Posłuchajcie!

Listen on Spreaker.