Kopenhaga. Strzelanina w centrum handlowym Field's! Są ranni [WIDEO]

i

Autor: Olafur Steinar Gestsson/EPA/PAP Strzelanina w centrum handlowym Field's w Kopenhadze. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 3 lipca,

Kopenhaga. Strzelanina w centrum handlowym Field's! Kilka ofiar śmiertelnych [WIDEO, ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

2022-07-03 21:15

Strzelanina w centrum handlowym Field's w Kopenhadze. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 3 lipca, w godzinach popołudniowych. Jak poinformowała tamtejsza policja, przynajmniej kilka osób nie żyje, a jedna osoba została w tej sprawie zatrzymana. Według nieoficjalnych wieści w centrum handlowym w Kopenhadze pojawił się uzbrojony mężczyzna z bronią myśliwską.

Kopenhaga. Strzelanina w centrum handlowym Field's! Kilka ofiar śmiertelnych

Aktualizacja godz. 21.15

Jak poinformowała policja, w czasie strzelaniny w centrum handlowym Field's w Kopenhadze zginęło kilka osób. Z kolei domniemany sprawca miał wejść do budynku z bronią myśliwską, jak podało BBC, powołując się na relacje świadka strzelaniny z kanału TV 2. Burmistrz Kopenhagi Sophie Andersen napisała, że nie wiadomo, ile dokładnie osób zostało rannych, ale "sprawa jest "bardzo poważna".

Jak informuje PAP, zatrzymany mężczyzna to 22-letni obywatel Danii, który jest podejrzany o otwarcie ognia do zgromadzonych w centrum handlowym osób. Policja nie wyklucza, że mógł to być akt terroryzmu, ale nic nie wskazuje, by na miejscu strzelała więcej niż jedna osoba.

Wcześniej pisaliśmy:

W Kopenhadze, w centrum handlowym Field's, doszło w niedzielę, 3 lipca, do strzelaniny. Zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych, a kilka szczegółów sprawy podała na swoim profilu twitterowym policja w Kopenhadze. W strzelaninie zostało rannych co najmniej kilka osób, a mundurowi zatrzymali już jedną osobę, ale nie wiadomo, czy jest nim sprawca. O godz. 20.45 zaplanowano konferencję prasową. Jak informuje profil twitterowy Breaking News, w centrum handlowym Field's w Kopenhadze widziano mężczyznę z bronią.

Poniżej galeria ze zdjęciami ze strzelaniny w Kopenhadze.

Field's to największe centrum handlowe w Danii i jedno z największych w Skandynawii. Powstało w 2004 r. i ma powierzchnię 115.000 m², na których znajduje się ponad 150 sklepów.

Czytaj też: Sześć osób nie żyje, wielu zaginionych! Runęli razem z lodowcem w Dolomitach [WIDEO]

Sonda
Czy w Polsce powinien być bardziej swobodny dostęp do broni?
Boimy się tu żyć. Mieszkańcy Ursynowa wstrząśnięci po eksplozji w ich bloku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE