Koronawirus na świecie. W Izraelu już szczepią młodzież! Powody robią wrażenie

2021-01-24 20:24 wp PAP
Koronawirus test
Autor: Pixabay Znane są wyniki badań na koronawirusa nauczycieli z warmińsko-mazurskiego.

W Izraelu przeciw Covid-19 szczepi się już wszystkie osoby powyżej 40 lat, a za zgodą rodziców także młodzież między 16. a 18. rokiem życia. Ma to pozwolić uczniom bezpiecznie wrócić do szkoły i zdać egzaminy - tłumaczy ministerstwo edukacji.

Kampania szczepień przeciwko Covid-19 odbywa się w Izraelu najszybciej na świecie. Pierwszą dawkę preparatu firm Pfizer i BioNTech otrzymał już co czwarty mieszkaniec dziewięciomilionowego kraju - informuje izraelskie ministerstwo zdrowia. Początkowo szczepiono osoby najbardziej narażone na infekcję i ciężki przebieg choroby, a od soboty szczepienia są dostępne dla wszystkich powyżej 40. roku życia i uczniów ostatnich klas szkoły średniej.

SPRAWDŹ: Koszmarna balanga na cześć NIEWINNEGO czworonoga! 15 osób zakażonych koronawirusem po URODZINACH KOTA

Organizowane przez ministerstwo edukacji egzaminy kończące naukę w szkole średniej mają duże znaczenie przy rekrutacji na uczelnie wyższe, mogą również wpłynąć na przebieg obowiązkowej w Izraelu po zakończeniu średniej edukacji służby wojskowej - przypomina agencja Reutera. W Izraelu do końca stycznia trwa trzecia już, rozpoczęta pod koniec grudnia, ogólnokrajowa kwarantanna. Minister edukacji Joaw Galant zapowiedział, że powrót uczniów do szkół w lutym nie jest jednak pewny i ostateczne decyzje zostaną podjęte pod koniec stycznia.

NIE PRZEGAP: Gorąca gwiazda "Na Wspólnej" nagusieńka w łóżku! Bez wstydu pokazała, co robi w samotności

Pytany o potencjalne, nieznane jeszcze zagrożenia związane ze szczepieniem nastolatków dyrektor generalny w ministerstwie zdrowia Chezi Lewi tłumaczył na antenie radia wojskowego, że szczepionka przeciwko Covid-19 nie różni się od innych tego typu preparatów i została już przebadana pod kątem bezpieczeństwa. Nie mam wątpliwości, że biorąc pod uwagę ryzyko łączące się z koronawirusem, lepiej jest przyjąć szczepionkę - zapewnił Lewi.

Korea Północna zaatakowała Izrael!
Najnowsze