Koszmar w Rio. Dyplomata z Europy zamordował swojego męża? Krew n meblach i podłodze

i

Autor: Shutterstock Przerażająca zbrodnia

Areszt dla konsula

Koszmar w Rio. Dyplomata z Europy zamordował swojego męża? "Krew na meblach i podłodze"

2022-08-09 15:35

Niemiecki konsul Uwe H. został aresztowany po tym, jak jak jego mąż, Walter Henri B., został znaleziony martwy w mieszkaniu w Rio de Janeiro. Mężczyźni byli małżeństwem przed 20 lat. H. utrzymuje, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, przeczą temu jednak dowody i ślady na miejscu zbrodni. Co tam się wydarzyło? Szczegóły porażają!

60-letni H. został zatrzymany w sobotę. To dyplomata, pracownik Konsulatu Generalnego Niemiec w Rio de Janeiro - jest tam szefem administracji. Jak podał niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung", H. jest oskarżony o zabicie swojego męża, 52-letniego Belga, Waltera Henriego B. Mężczyźni byli małżeństwem od ponad 20 lat. Dyplomata twierdzi, że nie miał ze śmiercią męża nic wspólnego i że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Śledczym powiedział, że w ciągu ostatnich kilku tygodni jego partner czuł się źle ze względu na planowaną niedługo przeprowadzkę. H. miał zostać przeniesiony z placówki w Rio na Haiti. B. miał źle znosić perspektywę zmiany miejsca zamieszkania, "zaczął nadmiernie pić i brać środki uspokajające i nasenne; raz po raz upadał lub wypadał z łóżka" - powiedział policji podejrzany. Jego teorii przeczą znalezione na miejscu ślady i dowody.

Dyplomata zabił męża? "Uraz tępym przedmiotem"

Jak podaje niemiecki dziennik, na ciele denata znajdowało się "kilkanaście obrażeń, w tym na rękach, nogach, twarzy, głowie, klatce piersiowej i pośladkach", a jako przyczynę śmierci przyjmuje się "krwotok mózgowy i uraz spowodowany uderzeniem tępym przedmiotem".

CZYTAJ TAKŻE: Wojna na Ukrainie potrwa nawet... 10 lat? Potworne prognozy eksperta. "Muszą minąć pokolenia"

Łódź. Miała iść do więzienia na kilka lat, sąd wysyła ją na 25. Jest wyrok za zabójstwo Mirona B.

Śmierć w Rio. Dyplomata zlecił zacieranie śladów?

Hipotezę o zabójstwie potwierdzają wyniki oględzin mieszkania pary, zlokalizowanego w dzielnicy Ipanema. "Śledczy znaleźli ślady krwi na fotelu i na podłodze. Wygląda na to, że wcześniej pracownik niemieckiego dyplomaty próbował je usunąć" - pisze gazeta. 

CZYTAJ TAKŻE: Nalot FBI na dom Donalda Trumpa. Agenci wykradli z piwnicy "ściśle tajne" dokumenty?

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?