Królowa Elżbieta II przyjmie prezydenta Joe Bidena w zamku Windsor za tydzień

2021-06-03 13:45
Królowa Elżbita II, książę Karol i księżna Camila na otwarciu parlamentu w Westminsterze
Autor: Rex Features/East News

Pałac Buckingham ogłosił szczegóły spotkania, na które w Zjednoczonym Królestwie czeka się od dawna. Królowa Elżbieta II spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem i jego żoną Jill 13 czerwca. Wizyta w zamku Windsor zbiegnie się w czasie ze szczytem G7, który potrwa od 11 do 13 czerwca.

W oświadczeniu wydanym dziś po południu potwierdzono, że Jej Wysokość będzie gościć prezydenta i pierwszą damę na zamku Windsor jeszcze w tym miesiącu.

WAŻNE Książę szykuje się do objęcia tronu? Wymowny gest. Usunął z pianina portret syna

Wyjazd do Wielkiej Brytanii jest pierwszą wizytą zagraniczną prezydenta Bidena od czasu zaprzysiężenia na prezydenta w styczniu 2021. Tym samym Joe Biden będzie 13 amerykańskim prezydentem, którego królowa spotka osobiście od czasu wstąpienia na tron w 1953 roku.

Dr Tomasz Płudowski: Biden będzie przyjacielem Polski [Super Raport]

Dziennik „The Sun” określa stosunek pary prezydenckiej do brytyjskiej monarchii jako „dziwaczny”. Jill Biden poznała księcia Harry’ego po raz pierwszy na imprezie w 2012 roku dla rannych żołnierzy amerykańskich i brytyjskich. Od tego czasu mieli utrzymywać ze sobą serdeczne relacje. Uważa się też, że para związała się ze swoimi wojskowymi powiązaniami – z majorem pasierbem Jill, Beau, tragicznie zmarłym w 2015 roku na raka mózgu. Pierwsza Dama od tego czasu regularnie pojawia się na Igrzyskach Invictus organizowanych przez księcia Harry’ego wraz ze swoim mężem.

ZOBACZ GALERIĘ Królowa Elżbieta II na pierwszym oficjalnym wystąpieniu jako wdowa

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE