Władimir Putin

i

Autor: SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP Władimir Putin

Kto wygra wojnę na Ukrainie? Ujawniono przewidywania USA

2022-06-22 7:06

Kiedy skończy się wojna na Ukrainie, jaki będzie jej wynik? Jak wiele uda się osiągnąć Władimirowi Putinowi? "New York Times", powołując się na ważnych przedstawicieli Pentagonu, ujawnia przecieki z amerykańskich analiz sytuacji na Ukrainie. Według Stanów Zjednoczonych już teraz można przewidzieć, co stanie się w kolejnych dniach i tygodniach wojny na Ukrainie.

Wojna na Ukrainie trwa już cztery miesiące. Chociaż Rosjanie wycofali się z okolic Kijowa i z północnej części kraju, to ciężkie walki trwają w Donbasie, a przedstawiciele tamtejszych sterowanych przez Kreml władz chcą nawet przyłączyć się do Rosji. Kiedy skończy się wojna na Ukrainie i kto ją wygra, jaki będzie jej wynik? "New York Times", powołując się na ważnych przedstawicieli Pentagonu, ujawnia przecieki z amerykańskich analiz sytuacji na Ukrainie.

Jak skończy się wojna na Ukrainie? Ujawniono analizy Pentagonu

Według Stanów Zjednoczonych już teraz można przewidzieć, co stanie się w kolejnych dniach i tygodniach wojny na Ukrainie. Otóż według analiz Pentagonu zdecydowanego zwycięzcy nie będzie. Rosji w ciągu najbliższych dni najprawdopodobniej uda się zająć resztę obwodu ługańskiego z Siewierodonieckiem, ale nie resztę Donbasu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin zalegalizował kradzież na Ukrainie! "Zabrali wszystko, nawet grill"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tajny majątek Putina ujawniony! Wiadomo, jak ukrywa swoje pałace

Sonda
Czy Rosja przegra wojnę?

"NYT" przypomina, że kiedy Rosjanie zdecydowali się skoncentrować wszystkie siły na Donbasie, dawali sobie miesiąc na zdobycie Donbasu. "Ten czas minął, a oficjele mówią, że obraz jest coraz jaśniejszy: Rosja prawdopodobnie zyska więcej terytorium, ale żadna ze stron nie zdobędzie pełnej kontroli nad regionem, podczas gdy wyczerpane rosyjskie wojsko stawi czoła przeciwnikowi uzbrojonemu w coraz bardziej zaawansowaną broń" - piszą amerykańscy dziennikarze. Cytują też amerykańskiego analityka wojskowego Michaela Kofmana, który stwierdził, że obie walczące strony wyczerpią swoje siły: "Ukraina ma deficyt sprzętu i amunicji. Rosja już straciła dużo swojej siły bojowej, a jej siły nie są dobrze przystosowane do przedłużającej się wojny lądowej na tę skalę" - powiedział Kofman.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tego boi się Władimir Putin! Kanclerz Niemiec o planach Rosji

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin ukrywa swój niski wzrost! Chodzi na obcasach, sadza gości na niskich krzesłach

Express Biedrzyckiej 21.06 (Marcin Kierwiński, gen. Tomasz Drewniak, prof. Agnieszka Legucka) Sedno Sprawy: Wojciech Skurkiewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE