Tego boi się Władimir Putin? Kanclerz Niemiec o planach Rosji

i

Autor: AP Tego boi się Władimir Putin? Kanclerz Niemiec o planach Rosji

Tego boi się Władimir Putin! Kanclerz Niemiec o planach Rosji

2022-06-21 6:56

Kanclerz Niemiec na teorię na temat tego, jakie plany ma Rosja wobec Europy i czego najbardziej boi się Władimir Putin. "Rosyjski prezydent musi zaakceptować fakt, że w jego sąsiedztwie coraz bardziej zacieśnia się wspólnota demokracji i państw prawa" - dodał Olaf Scholz na Twitterze. "Ukraina jest już częścią zjednoczonej Europy" - podkreślił Wołodymyr Zełenski. O jakich lękach Putina powiedział w związku z tym wszystkim kanclerz Niemiec?

Władimir Putin boi się jednej rzeczy i w związku z tym uknuł pewien plan podzielenia Europy - stwierdził na Twitterze niemiecki kanclerz. Ma rację? "Putin najwyraźniej boi się, że iskra demokracji może przelecieć do Rosji. Dlatego od lat prowadzi politykę mającą na celu rozwiązanie NATO i UE. Chce wrócić do strefy wpływów polityki. Ale nie będzie w stanie tego zrobić" - napisał w mediach społecznościowych Olaf Scholz.

Władimir Putin chce podzielić Zachód, bo boi się o swój los

W wywiadzie dla gazety "Muenchner Merkur" dodał także: "NATO nie jest zagrożeniem dla Rosji, a już na pewno nie jest nim Unia Europejska. Rosyjski prezydent musi zaakceptować fakt, że w jego sąsiedztwie coraz bardziej zacieśnia się wspólnota demokracji i państw prawa". A zatem zdaniem kanclerza Niemiec, Władimirowi Putinowi marzy się kłótnia w NATO i w Unii Europejskiej związana z wojną na Ukrainie, osłabienie Zachodu i rozbicie jego jedności, tak by demokracja nie dotarła do Rosji, bo to oznaczałoby koniec jego dyktatury.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin ukrywa swój niski wzrost! Chodzi na obcasach, sadza gości na niskich krzesłach

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zełenski ostrzega. "W tym tygodniu wrogie działania Rosji przeciw Europie"

Sonda
Czy w Rosji będzie bunt przeciwko Putinowi?

Ukraina wejdzie do Unii Europejskiej? Nawet Węgry są za

Tymczasem prezydent Ukrainy podkreślił, że jego kraj już teraz jest częścią zjednoczonej Europy. W zeszłym tygodniu Komisja Europejska pozytywnie zaopiniowała uznanie Ukrainy za kandydata do Unii Europejskiej, teraz na ten temat muszą wypowiedzieć się także państwa członkowskie. Nawet Węgry poprą tę kandydaturę - podał wczoraj, 20 czerwca, portal Budapest Times. "Zaatakowana przez Rosję Ukraina każdego dnia udowadnia, że już jest częścią zjednoczonej Europy i jej systemu wartości" - powiedział w nowym przemówieniu Wołodymyr Zełenski.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kryzys w związku Władimira Putina i Aliny Kabajewej?! "Unika jej"

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Putin chce zabalsamować się żywcem". Szokujące słowa profesora

Express Biedrzyckiej - dr Małgorzata Bonikowska: Niemcy mają kaca, wiedzą, że zbłądzili
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE