Królowa Elżbieta

i

Autor: AP

Kto przejmie koronę po Elżbiecie II?

Kto zostanie królem Anglii po śmierci Elżbiety II? Książę Karol obejmie tron w Wielkiej Brytanii?

2022-09-08 19:42

Śmierć Elżbiety II pogrążyła w żałobie całą Wielką Brytanię. Królowa zmarła w wieku 96 lat. Pojawiają się już pytania, kto zostanie królem Wielkiej Brytanii po śmierci Elżbiety II. Kandydatem wydaje się jej syn, książę Karol, ale nie jest to do końca takie oczywiste.

Kto zostanie królem Wielkiej Brytanii? Sukcesja brytyjskiego tronu

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września. Była najdłużej panującą monarchinią Wielkiej Brytanii. Zasiadała na tronie przez 70 lat. Już teraz wszyscy zastanawiają się, kto zostanie królem Wielkiej Brytanii po śmierci Elżbiety. Wszystko wskazuje na to, że będzie to jej syn, książę Karol. Jest on najdłużej czekającym na sukcesję (zasady przekazywania korony po śmierci monarchy) w historii brytyjskiego królestwa. Po śmierci Elżbiety podano, że "król wraz z małżonką zostaną w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu".

Niegdyś mówiło  się, że ze względu na wiek (książę Karol ma 73 lata) może zrzec się tronu na rzecz syna - księcia Williama. Wiadomo, że królowa Elżbieta spotykała się z wnukiem na obiadach w zamku Windsor, aby udzielać mu przydatnych w trakcie panowania lekcji. Co ciekawe, kolejną osobą po Wiliamie, która może przejąć brytyjski tron, nie jest jego brat książę Harry! Przed nim jest książę George, a potem księżniczka Charlotte - czyli dzieci Williama i księżnej Kate. Piąty w kolejce jest książę Louis - najmłodszy syn Williama. Dopiero po nim swoje miejsce zajmuje wspomniany książę Harry.

Książę Filip nie żyje
Sonda
Czy zasmuciła Cię wiadomość o śmierci Elżbiety II?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany