Książe Karol, Osama Bin Laden

i

Autor: Chris Jackson/AP, East News

Powiązania rodziny królewskiej z terrorystami

Książę Karol przyjął miliony od rodziny Osamy Bin Ladena! W tle afera z zamachem na WTC

2022-07-31 17:34

Świat obiegła kolejna szokująca informacja na temat tajemniczych darowizn, jakie w przeszłości miał otrzymywać książę Karol. Po katarskim szejku, przyszła kolej na rodzinę Osamy Bin Ladena. Okazuje się, że fundacja księcia Karola w przeszłości otrzymała kolosalną sumę miliona funtów od braci terrorysty. W całej tej historii pojawia się jeszcze jeden wstrząsający watek związany z zamachem na World Trade Center.

Tajemnicze interesy syna królowej Elżbiety II

Książę Karol nie ma ostatni dobrej passy. Co chwilę wychodzą na jaw nowe afery związane z tajemniczymi układami następcy brytyjskiego tronu. Niespełna miesiąc temu media obiegła szokująca informacja o tym, że książę Karol miał otrzymać milion euro w gotówce od katarskiego szejka, Hamada bin Dżasima w latach 2011-2015. Gotówka była pakowana w walizki oraz reklamówki i w takiej formie przekazywana następcy tronu. Wówczas Clarence House wyjaśnił, że pieniądze od katarskiego polityka zostały przeznaczone na cele charytatywne, takie jak: ochrona środowiska, edukacja, ochrona zdrowia i walka z wykluczeniem społecznym.

Książę Karol dostał miliony od braci Osamy Bin Ladena

Teraz "The Sunday Times" wyciągnął kolejne smaczki afery z synem królowej Elżbiety II w roli głównej. Okazuje się, że książę Karol otrzymał milion funtów od rodziny Osamy Bin Ladena. Kolosalna darowizna od Bakra i Shafiqa Bin Ladena, przyrodnich braci dawnego szefa Al-Kaidy, miała wpłynąć na konto Funduszu Charytatywnego księcia Walii w 2013 roku. Jakby tego było mało, niespełna miesiąc po zamachu na WTC książę Karol zaprosił Bakra Bin Ladena na obiad do swojej rezydencji Highgrove House w Gloucestershire. Co prawda rodzina Bin Ladenów odcina się od Osamy od lat 80.. Bakr i Shafiq Bin Laden między innymi fundatorami programu stypendialnego na Oxfordzkim Centrum Studiów Islamskich, których patronem jest właśnie książę Karol.

Horror w Śródmieściu w Warszawie. Algierczyk wpadł do butiku z nożem, a antyterroryści z granatam

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki