Prigożin, Putin

i

Autor: Telegram, AP Prigożin, Putin

Wojna na Ukrainie

Kucharz Putina mocno pojechał po dyktatorze! "Miej stalowe jaja"

2023-05-31 11:10

W szeregach rosyjskich nasila się walka o władzę? Pewna wypowiedź szefa Grupy Wagnera została odczytana przez analityków jako mocna wypowiedź o Władimirze Putinie. Padły słowa o wojnie i o... "stalowych jajach". Jewgienij Prigożyn już wcześniej w swoich wystąpieniach filmowych atakował Kreml. To jakaś gra czy faktycznie konflikt?

Szef Grupy Wagnera zaatakował Putina? Ostra wypowiedź Jewgienija Prigożyna odczytana jako słowa o dyktatorze

Jewgienij Prigożyn zaczynał przed laty jako restaurator, a potem został szefem żołnierzy najemników znanych jako Grupa Wagnera. Zwano go "kucharzem Putina", bo to nie zwyczajna prywatna firma wojskowa, a regularna jednostka powiązana z Kremlem i przez wiele lat wykonująca dla Moskwy zadania wojskowe, których nie dało się wykonać oficjalnie i jawnie. Ostatnio wagnerowcy walczą całkiem otwarcie w wojnie na Ukrainie, ale ich szeregi zostały tam zdziesiątkowane, a mit ich wielkiej siły upadł. Sfrustrowany Prigożyn nie tylko krytykował otwarcie Kreml i skarżył się na braki w amunicji. Wcześniej podśmiewał się z Siergieja Szojgu, a teraz powiedział coś, co odczytano jako buńczuczny atak na samego Władimira Putina.

"Jeśli zaczynasz wojnę, miej charakter, wolę i stalowe jaja"

Oto, co powiedział szef Grupy Wagnera w swoim najnowszym wystąpieniu: "Jeśli zaczynasz wojnę, miej charakter, wolę i stalowe jaja. Tylko wtedy będziesz w stanie coś osiągnąć". Według amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną słowa te odnoszą się do Władimira Putina i konkretnie do wojny na Ukrainie, którą rozpętał. Prigożyn odniósł się nawet do rosyjskiej propagandy. "Prawdziwe dokonania pozwoliłyby uniknąć kłamstw na temat budowy nowych budynków, metra i mostów, aby dobrze wypaść" - mówił szef Grupy Wagnera. Prigożyn uważany jest za cel numer dwa dla ukraińskich służb i jeden z głównych pretendentów do ewentualnej schedy po Putinie.

Sonda
Uważasz, że wojna na Ukrainie może trwać latami?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zgłoś się do MENSY przy 13/15!

Pytanie 1 z 15
USA kupiły od Rosji Alaskę, od Hiszpanii Florydę, a Luizjanę?
PILNE! UKRAINA ZAATAKOWAŁA ROSJĘ?!
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany