Aleksandr Łukaszenka

i

Autor: commons.wikimedia.org

Wojna na Ukrainie

Łukaszenka wydał pilny komunikat. Chodzi o broń jądrową

2023-05-26 7:18

Rosyjska broń atomowa już niebawem będzie rozmieszczona na Białorusi - powiedział Alaksandr Łukaszenka. O tym, że Władimir Putin zamierza umieścić taktyczną broń jądrową w tym państwie, mówiono od paru miesięcy po oświadczeniu samego rosyjskiego dyktatora. Transfer głowic już ruszył - ogłosił właśnie prezydent Białorusi.

Putin zaczął przewozić broń atomową z Rosji na Białoruś. Alaksandr Łukaszenka wydał komunikat

Rosja niebawem rozmieści na Białorusi taktyczną broń jądrową i przekaże temu krajowi dziesięć samolotów zdolnych do przenoszenia pocisków nuklearnych. Taki komunikat podał 25 marca Władimir Putin. Jak dodał, do 1 lipca 2023 roku powstaną na Białorusi magazyny, w których będzie przechowywana rosyjska taktyczna broń jądrowa. Teraz zapowiedzi te spełniają się, przynajmniej jeśli wierzyć zapewnieniem Alaksandra Łukaszenki. Rosyjska broń atomowa już niebawem będzie rozmieszczona na Białorusi. Transfer głowic z Rosji do naszego kraju już ruszył - ogłosił właśnie prezydent Białorusi. W tym samym dniu, w czwartek 25 maja Kreml wydał oświadczenie o podpisaniu z Mińskiem umowy o rozmieszczeniu broni atomowej na Białorusi.

Rosyjska broń atomowa na Białorusi. Pierwszy taki przypadek od upadku ZSRR

Wszystko ma być gotowe już za miesiąc, bo do 1 lipca zgodnie z planem miała być ukończona budowa wspomnianego obiektu, w którym będą przechowywane głowice. Nie wiadomo, gdzie dokładnie on powstanie. Jeśli słowa dyktatorów okażą się prawdziwe, Białoruś będzie pierwszym od czasu upadku Związku Radzieckiego krajem, w którym znalazłaby się rosyjska broń atomowa.

Sonda
Czy Twoim zdaniem możliwe jest użycie broni jądrowej?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zgłoś się do MENSY przy 13/15!

Pytanie 1 z 15
USA kupiły od Rosji Alaskę, od Hiszpanii Florydę, a Luizjanę?
Granica polsko-białoruska. Służby Łukaszenki przygotowują imigrantów do sforsowania granicy