Mieszkała z 3-miesięcznym dzieckiem w lesie

i

Autor: Materiały prasowe/Mestská policie Ostrava/screen Mieszkała z 3-miesięcznym dzieckiem w lesie

Jak do tego doszło?

Mieszkała z 3-miesięcznym dzieckiem w lesie. Powód szokuje

2022-10-06 11:58

Słowaccy policjanci przecierali oczy ze zdumienia, gdy zobaczyli, że w jednym w obozowisk w lesie przebywa matka z... 3-miesięcznym dzieckiem. Maleństwo było jednak zadbane i nie miało oznak choroby czy wychłodzenia. Obecnie trafiło pod opiekę babci.

Na matkę z maleństwem trafili policjanci z Ostrawy, którzy patrolowali teren dzielnicy Stara Biała. W pewnym momencie zauważyli dym w lesie. Odkryli tam obozowisko, w którym przebywało kilka osób, w tym 34-letnia matka i jej 3-miesięczne dziecko. Według funkcjonariuszy, maleństwo było zadbane i nic nie wskazywało na to, by było ono chore bądź było ofiarą przemocy. Kobieta powiedziała policjantom, że urodziła dziecko na Słowacji i pojechała do Czech. Tam okazało się, że nie ma gdzie mieszkać. Wtedy postanowiła, że zamieszka z dzieckiem w lesie. Funkcjonariusze wezwali na miejsce pracownika opieki społecznej, który zdecydował, że dziecko trafi pod opiekę babci. Jak opisują lokalne serwisy, słowacka policja nie informuje, dlaczego maleństwo nie trafiło pod opiekę babci od razu. Sprawę wyjaśnia urząd ds. Społecznej i Prawnej Ochrony Dzieci.

Trwają poszukiwania 3,5-letniego Kacperka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają