MOSKWA największym MIASTEM MILIARDERÓW - nowe zestawienie magazynu Forbes

2011-05-29 20:45

Znamy nową listę miast, w których mieszka najwięcej miliarderów. Na pierwszym miejscu uplasowała się Moskwa, gdzie zsumowane fortuny miliarderów wynoszą 347 mld dolarów! Tuż za stolicą Federacji Rosyjskiej znalazł się Nowy Jork, który spadł ze szczytu rankingu.

Moskwa wspięła się na szczyt prestiżowego rankingu tworzonego przez magazyn "Forbes", pobijając nowojorską metropolię. Trzecia pozycja przypadła natomiast Londynowi.

Patrz też: Lady Gaga i Justin Bieber najbardziej wpływowymi gwiazdami. Lista TOP 100 Forbesa

W stolicy Rosji mieszka 79 miliarderów, a rok temu było ich jeszcze tylko 21. Po obliczeniu i zsumowaniu fortun moskiewskich bogaczy, wyszło na jaw, że są warte 347 mld dol. Do grona miliarderów należą Vladimir Lisin uważany za najbogatszego Rosjanina, Alexei Mordashov czy Roman Abramovich.

Dla porównania, Nowy Jork zamieszkuje obecnie 59 miliarderów, natomiast w Londynie jest ich już 41. Czwartym miastem jest Hongkong z 40-tką miliarderów.

W internetowym wydaniu "Forbesa" nie ma na razie zamieszczonej pełnej listy. Możemy przeczytać jedynie, że ósme miejsce przypadło amerykańskiemu Los Angeles, chiński Pekin dostał 10-tkę (19 miliarderów), Szanghaj miejsce piętnaste (16 miliarderów), a w pierwszej 15-tce listy znajdują się też: Bombaj, Tajpej, Sao Paolo czy Stambuł.