Najbogatszy człowiek świata POZBYWA SIĘ majątku! "Prawie wszystkie dobra materialne"

2021-10-14 12:00
Elon Musk sprzedaje ostatni dom! Nie chce mieć niczego
Autor: AP Elon Musk sprzedaje ostatni dom! "Nie chce mieć niczego"

Elon Musk sprzedaje ostatni dom! Najbogatszy człowiek świata jakiś czas temu obiecał, że "sprzeda prawie wszystkie swoje dobra materialne" i "nie będzie miał żadnego domu". Teraz spełnia swoje obietnice. Mieszka w wynajmowanej składanej chatce na pustyni, chociaż według Bloomberga ma 228 miliardów dolarów. O co chodzi? Elon Musk zwierzył się z tego w wywiadzie!

Według rankingu Bloomberga Elon Musk (50 l.) ma w dniu dzisiejszym 228 miliardów dolarów. Mógłby kupić sobie setki wystawnych rezydencji w najpiękniejszych miejscach na Ziemi, ale... nie chce ani jednej. Założyciel Tesli właśnie sprzedaje swój ostatni dom, a żeby pozbyć się go jak najszybciej, obniżył cenę do 31,99 miliona dolarów. To rezydencja w Kalifornii w rejonie Bay Area, z siedmioma sypialniami, dziesięcioma łazienkami i basenem oraz oszałamiającym widokiem. Kiedy Elon Musk sprzeda tę posiadłość, nie będzie już właścicielem żadnej nieruchomości. A gdzie się podzieje? Już od paru miesięcy ekscentryczny miliarder mieszka w wynajmowanej, składanej chatce za jedyne 50 tysięcy dolarów. Chatka znajduje się na pustyni w Boca Chica w Teksasie, tam gdzie odbywają się prace należącej do Muska firmy SpaceX. Modułowy domek z prefabrykatów ma zaledwie nieco więcej niż 35 metrów kwadratowych. Po co to wszystko?

NIE PRZEGAP: Mały nosorożec uśpiony w zoo zaraz po narodzinach! Powód szokuje

NIE PRZEGAP: 90-latek poleciał w kosmos! Książę William nie wytrzymał

Najbogatszy człowiek świata jakiś czas temu obiecał, że "sprzeda prawie wszystkie swoje dobra materialne" i "nie będzie miał żadnego domu". Nieco więcej powiedział w podcaście Joego Rogana: "Myślę, że rzeczy, które posiadamy, w pewnym sensie ciągną nas w dół i stają się przyczyną ataków. Ludzie mówią: 'Hej, miliarderze, masz to wszystko i co teraz jeszcze zrobisz?'. Według Bloomberga Elon Musk jest na pierwszym miejscu listy najbogatszych ludzi świata i ma 228 miliardów dolarów. Miejsce drugie zajmuje Jeff Bezos ze 191 miliardami, a trzecie Bernard Arnault ze 161 miliardami.

NIE PRZEGAP: Szok! Brytyjska księżna ujawniła swoją dietę. Nie unika alkoholu

NIE PRZEGAP: Atak w Norwegii, 5 osób zastrzelonych z łuku. Kim jest sprawca? NOWE fakty

QUIZ o USA. Co wiesz o Stanach Zjednoczonych?

Pytanie 1 z 15
Który stan USA jest największy?
Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE