90-latek poleciał w kosmos! Książę William nie wytrzymał

2021-10-14 10:00

Historyczny lot w kosmos odbyty! William Shatner (90 l.), aktor grający kapitana w "Star Trek", wzniósł się w rakiecie Jeffa Bezosa sto kilometrów nad Ziemię i szczęśliwie na nią wrócił. Został najstarszym człowiekiem, jaki kiedykolwiek poleciał w kosmos i ze łzami w oczach opowiadał o tym doświadczeniu. Ale znalazł się ktoś, to zamiast gratulować, krytykował. Był to... książę William! O co chodzi?

"Żadne słowa tego nie opiszą" - mówił ze łzami szczęścia w oczach William Shatner (90 l.), kiedy po swojej krótkiej, ale historycznej podróży kosmicznej wrócił szczęśliwie na Ziemię. Kanadyjski aktor, który wcielał się w rolę kapitana Enterprise Jamesa T. Kirka w "Star Trek", został najstarszym człowiekiem, jaki kiedykolwiek poleciał w kosmos. Wzniósł się z pustyni w Teksasie sto kilometrów nad powierzchnię Ziemi na pokładzie New Shepperd, rakiety należącej do Blue Origin, firmy Jeffa Bezosa i doświadczył stanu nieważkości w towarzystwie trzech innych śmiałków. Byli to Chris Boshuizen, Glen de Vries i Audrey Powers. William Shatner pobił rekord należący od lipca tego roku do Wally Funk (82 l.). To ona była do niedawna najstarszą osobą w kosmosie. Ale znalazł się ktoś, to zamiast gratulować, krytykował. Był to... książę William!

NIE PRZEGAP: Oto córka Kate Moss! Lila jest ładniejsza do matki?

NIE PRZEGAP: Tom Cruise ma nową twarz! Trudno go poznać, co on sobie zrobił?!

Co dokładnie powiedział? Otóż według wielu mediów, w tym "Daily Mail", książę William w najnowszym wywiadzie dla BBC odniósł się właśnie do kosmicznych wycieczek organizowanych przez Jeffa Bezosa i Elona Muska oraz do planów kolonizacji Marsa, jakie snuje ten drugi miliarder. William powiedział: "Kilka najwybitniejszych umysłów tego świata powinno skupić się na tym, jak naprawić tę planetę, a nie na szukaniu następnego miejsca, gdzie moglibyśmy się udać i tam żyć".

NIE PRZEGAP: Szok! Brytyjska księżna ujawniła swoją dietę. Nie unika alkoholu

NIE PRZEGAP: Atak w Norwegii, 5 osób zastrzelonych z łuku. Kim jest sprawca? NOWE fakty

Sonda
Czy chciałbyś polecieć w kosmos?

QUIZ o USA. Co wiesz o Stanach Zjednoczonych?

Pytanie 1 z 15
Który stan USA jest największy?
Rakieta Elona Muska EKSPLODOWAŁA! 800 MILIONÓW zniszczone w sekundę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE