Najciekawsze filmy DOKUMENTALNE w TV (22-28.05)

2020-05-23 9:35 EW-T
Małgorzata Rozenek-Majdan w filmie dokumentalnym In Vitro. Nauka czy cud?
Autor: Materiały prasowe Małgorzata Rozenek-Majdan w filmie dokumentalnym "In Vitro. Nauka czy cud?"

Nowe technologie opanowały już niemal wszystkie dziedziny naszego życia. Dla niektórych bywają destrukcyjne, z drugiej strony dzięki nim możemy też tworzyć nowe życie i je przedłużać. W tym tygodniu w telewizji możemy zobaczyć dwa ciekawe dokumenty na ten temat.

Neo Tokyo. Życie w wirtualnym świecie

Japonia należy do czołówki państw wysoko rozwiniętych. Mieszkańcy tego kraju kultywują zarówno tradycję, jak i nowe technologie.

Niektórzy z nich pokochali także Virtual Reality, o którym opowiedzą twórcy dokumentu „Neo Tokyo. Życie w wirtualnym świecie”. W tokijskim metrze można spotkać wielu pasażerów z zestawami do VR, założonymi na głowę. O ile dzisiaj wydaje się to nieco surrealistyczne, to być może w bliskiej przyszłości będzie zjawiskiem powszednim.

Emisja w TV:
Neo Tokyo. Życie w wirtualnym świecie
Niedziela 18.00 Planete+


In vitro. Nauka czy cud

Małgorzata Rozenek-Majdan jako mama dwóch synów nie ukrywa, że w ciążę pomogła jej zajść metoda in vitro.

Prowadząca, która właśnie spodziewa się trzeciego dziecka, rozwiewa wątpliwości dotyczące tego sposobu i obala mity na jego temat. Dzieli się z widzami rzetelną wiedzą i przybliża, na czym polega in vitro, ile trwa oraz jak wygląda przygotowanie do całego procesu. Nie brakuje też intymnych rozmów z parami, które opowiadają o swoich doświadczeniach.

Emisja w TV:
In vitro. Nauka czy cud
Poniedziałek 22.25 TVN Style

Najnowsze