Najgorszy wariant koronawirusa w Europie! Gdzie pojawił się Omikron?

2021-11-28 19:00

Najnowszy wariant koronawirusa, który naukowcy już okrzyknęli najgorszym, jaki powstał do tej pory, już dotarł do Europy! Światowa Organizacja Zdrowia nazwała tę mutację Omikron, początkowo była też nazywana Nu. B.1.1.529 wykryto już w kilku europejskich krajach. Czy nowa mutacja Covid-19 dotarła już do Polski? Czemu jest najgorsza? Przeczytaj!

"To najgorszy wariant, jaki widzieliśmy do tej pory" - tak na łamach brytyjskiego "Daily Mail" ocenił mutację B.1.1.529 wysoko postawiony przedstawiciel rządowej agencji Health Security Agency (UKHSA). "Ma dwukrotnie wyższą liczbę mutacji, niż widzieliśmy w wariancie Delta. A to sugerowałoby, że może być bardziej przenaszalny, a obecne szczepionki, które mamy, mogą być mniej skuteczne" - dodawał brytyjski minister zdrowia Sajid Javid, a władze kolejnych krajów blokowały przyloty niemal wszystkich pasażerów z krajów, w których wykryto nowy wariant koronawirusa. Omikron, początkowo nazywany także Nu, prawdopodobnie powstał w afrykańskiej Botswanie, wykryto go także w RPA, Namibii, Zimbabwe, Lesoto i Eswatini oraz w Hong Kongu. Teraz okazuje się, że już jest w Europie! W jakich krajach?

NIE PRZEGAP: Odmówiła zaszczepienia na koronawirusa. Umarła OSIEM razy!

NIE PRZEGAP: Szok! Oderwał się kawałek Księżyca! Utworzył asteroidę. Katastrofa?

Sonda
Czy przyjmiesz polską szczepionkę na COVID?

Chodzi o Belgię, Wielką Brytanię i Włochy, teraz także Danię i Holandię, na razie brak doniesień o przypadkach tej mutacji w Polsce. Dwa przypadki nowego wariantu koronawirusa wykryto u podróżnych z Republiki Południowej Afryki. Osoby te zostały poddane kwarantannie i medycznej obserwacji. Tymczasem gorsza sytuacja niż w Danii panuje w Holandii. Aż 13 przypadków zakażenia nowym wariantem Omikron wykryto wśród pasażerów dwóch lotów z RPA do Amsterdamu. Te osoby również poddano kwarantannie. W Wielkiej Brytanii potwierdzono właśnie trzeci przypadek wariantu Omikron.

NIE PRZEGAP: Awantura na lotnisku! Bijatyka przez KRÓLIKA. Wszystko się nagrało

NIE PRZEGAP: Królowa brytyjska WRACA! Miała ważną misję, chodzi o dzieci

Nielegalne paszporty covidowe. Kolejne osoby zatrzymane
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE