Najpotężniejsza kobieta w Korei przejmie władzę? Wszystko o Kim Jo-Yong

2020-04-22 8:24 zw
Kim Dzong Un w stanie krytycznym
Autor: AP Kim Dzong Un w stanie krytycznym

Jest piękna i wpływowa, ma wielką władzę w Korei Północnej i apetyt na jeszcze więcej. Kim Jo-Yong (33 l.) to nie od dziś szara eminencja w Pjongjangu. Podczas gdy świat obiegają sprzeczne i niepokojące informacje na temat stanu zdrowia Kim Dzong Una (36 l.), jego najmłodsza siostra typowana jest na ewentualnego nowego dyktatora Korei Północnej.

Towarzyszy Kim Dzong Unowi (36 l.) na propagandowych zdjęciach jeszcze częściej niż żona, jest szarą eminencją w Korei Północnej, a odkąd w 2011 roku zmarł Kim Dzong Il (+70 l.), pojawia się u boku starszego brata przy każdej istotnej okazji. Chociaż relacja najmłodszej siostry Kim Dzong Una (36 l.) z bratem nie zawsze była idealna, to najwyraźniej nawet on nie zdecydował się pozbawić ją wpływów, choć bywało, że osoby, które wypadały z jego łask, pozbawiał nawet życia. O Kim Jo-Yong wiadomo niewiele, w szczególności jej życie prywatne owiane jest tajemnicą. A tymczasem gdy świat obiegają sprzeczne i niepokojące informacje na temat stanu zdrowia Kim Dzong Una, jego najmłodsza siostra typowana jest na ewentualnego nowego dyktatora Korei Północnej.

Podobnie jak brat studiowała w Szwajcarii, a od 9 lat pnie się po szczeblach kariery w państwie brata tyrana. W 2017 roku została nawet potężną szefową Departamentu Propagandy, jednak jej obowiązki i wpływy sięgają znacznie dalej. To prawa ręka Kima i organizatorka jego życia. O tym, jak ważna jest w państwie świadczy choćby mało znany fakt, iż w 2018 roku była pierwszym od 70 lat członkiem rodziny rządzących Koreą Północną, który odwiedził Koreę Południową, a stało się tak z okazji Olimpiady. O tym, że 33-latka ma już doświadczenie w rządzeniu krajem, też mało kto wie. Tymczasem kiedy w 2014 roku jej brat zapadł na zdrowiu, to ona na krótko przejęła państwowe stery. Czy teraz stanie się tak na dłużej? Póki co nie wiadomo, czy informacje o krytycznym stanie dyktatora po przebytej operacji serca są prawdziwe. Podała je telewizja CNN powołując się na wywiad USA, jednak dementują je wywiady Chin i Korei Południowej, a prezydent Donald Trump (74 l.) nie potwierdza ich.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 21 IV (goście: Budka, Grzesiowski)
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze