Rosjanie okupujący Czarnobyl z chorobą popromienną. Fizyka dotyczy każdego, niezależnie od pagonów

i

Autor: Komsomolskaya Pravda / Russian Look / Forum Rosjanie okupujący Czarnobyl z chorobą popromienną

Napromieniowani Rosjanie są masowo wywożeni z Czarnobyla. "Kraina małp"

2022-03-31 13:10

Siedem autokarów z rosyjskimi żołnierzami, którzy przebywali w strefie wykluczenia elektrowni atomowej w Czarnobylu, trafiło do centrum leczenia chorób popromiennych na Białorusi. "Przy minimalnej inteligencji dowódców czy żołnierzy można było uniknąć takich konsekwencji. Kraina małp" - napisał na Facebooku Jarosław Jemelianenko, członek Państwowej Agencji Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia.

Część rosyjskich żołnierzy, którzy okupują okolice elektrowni atomowej w Czarnobylu od jakiegoś czasu stacjonowała w Czerwonym Lesie, jednym z najmocniej napromieniowanym miejsc w strefie wykluczenia. Dodatkowo kopali w nim okopy. Na skutki tych działań nie trzeba było długo czekać. Jarosław Jemelianenko, członek Państwowej Agencji Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia, powołując się na swoje źródła na Białorusi, przekazał, że z okolic Czarnobyla wywieziono już 7 autobusów, pełnych napromieniowanych Rosjan. Wszyscy mieli trafić do białoruskiego centrum leczenia chorób popromiennych. "Zasady zachowania na terytorium strefy wykluczenia są jasne i obowiązują każdego, bo fizyka działa niezależnie od statusu czy pagonów. Przy minimalnej inteligencji dowódców czy żołnierzy można było uniknąć takich konsekwencji. Kraina małp"  - napisał na Facebooku. 

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjski żołnierz chwali się żonie, ile nakradł w Ukrainie. Ona zachęca: "Bierz, co się da!"

RADIOAKTYWNY pył z Czarnobyla w powietrzu! Grozi nam KATASTROFA?!

W środę (30 marca) wieczorem agencja AFP, powołując się na informacje przedstawiciela Pentagonu, podała, że rosyjskie wojska zaczęły wycofywać część jednostek okupujących Czarnobyl. Według resortu jest to jeden z obszarów, z których Rosja wycofała żołnierzy na Białoruś w celu uzupełnienia jednostek - podał PAP. 

CZYTAJ TAKŻE: Putin walczy o przetrwanie! Sensacyjne doniesienia! "Sprawy zaszły zbyt za daleko"

Sonda
Czy obawiasz się, że w Czarnobylu może dojść do kolejnego nieszczęścia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE