Nauczycielka porwała i torturowała 9-latkę. W końcu brutalnie ją zamordowała

2021-10-28 13:07
Nauczycielka zamordowała uczennicę
Autor: SHUTTERSTOCK Nauczycielka zamordowała uczennicę - zdjęcie ilustracyjne

Straszna zbrodnia: 40-letnia nauczycielka angielskiego zwabiła dziewczynkę do mieszkania, po czym przez pięć godzin ją torturowała, aż w końcu brutalnie zamordowała. Szokujące raporty śledczych wskazują, że dziecko miało liczne rany cięte, roztrzaskaną głowę i poderżnięte gardło. Kobieta zabiła dziecko, bo jak mówi, dziewczynka przypominała jej własną córkę.

To, co spotkało 9-letnią Sofię Zhavoronkovą jest przerażające. Dziewczynka wraz z koleżanką narysowały ulotki na temat ratowania planety i rozdawały je na ulicach w mieście Wołogda w Rosji. Jedną z osób, której wręczyły kartkę, była 40-letnia nauczycielka angielskiego Ulyana Lanskaya. Kobieta podeszła do dziewczyn, pochwaliła je za inicjatywę i zaproponowała, że w nagrodę zabierze je na ciastka do kawiarni. Jak donosi "Daily Mail", kupiła dzieciom lody i słodycze i zabrała do swojego mieszkania. Koleżanka Sofii wróciła wieczorem do domu. Sofia już nie. Mama dziewczynki zgłosiła jej zaginięcie - małej szukało ponad 270 wolontariuszy. W końcu śledczym udało się dotrzeć do nagrań z kamer przemysłowych i tym sposobem namierzyli koleżankę Sofii, która wraz z nią poszła do domu nauczycielki. 

Morderstwo w Wiśniowej, wnuczka zabiła babcię

Dziewczynka wskazała policjantom adres, pod którym była wraz z koleżanką. Funkcjonariusze nie zastali właścicielki mieszkania. Znaleźli za to zmasakrowane ciało 9-letniej Sofii. Głowa dziecka była rozbita, ciało pokryte licznymi ranami, a gardło poderżnięte. Lanskaya została zatrzymana w pociągu jadącym do Murmańska. Przyznała się do zabicia dziewczynki. Twierdzi, że jest śmiertelnie chora na raka krwi i nie chciała umierać sama. Teraz przebywa w areszcie.

40-letnia kobieta powiedziała też, że porwała dziecko, bo było podobne do jej córki. Odebrano jej prawa rodzicielskie po tym, jak uporczywie twierdziła, że jej zdrowa córka ma raka. 

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE