Naukowcy odkryli nowy gatunek SSAKA! Jest UROCZY i mieszka w Australii

2020-11-23 14:30
Australia
Autor: www.shutterstock.com

Sensacja! Badacze znaleźli całkiem nowe, nieznane dotąd zwierzę. Wolatucha wielka, bo tak został nazwane to urocze stworzenie przypominające mysz z ogromnymi uszami, skrywała się przed wzrokiem człowieka w australijskich ostępach i dopiero teraz zauważyli ją przeczesujący gęstwinę naukowcy.

Nie do wiary! Okazało się, że nawet w XXI wieku możliwe jest odkrycie całkowicie nieznanego dotąd gatunku ssaka. Wolatucha wielka, bo tak został nazwane to urocze stworzenie przypominające mysz z ogromnymi uszami, skrywała się przed wzrokiem człowieka w australijskich ostępach.

Dopiero teraz zauważyli ją przeczesujący gęstwinę naukowcy. Mało tego! Znaleziono aż dwa różne gatunki wolatuchy – większą i mniejszą. Nowy stwór mieszka w dziuplach i podobnie jak kangur jest torbaczem. Żywi się liśćmi eukaliptusa niczym koala. Kto wie, jakie jeszcze istoty czyhają na nas na antypodach?!

Szpital bociani w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE