Miles Davis

i

Autor: Bridgeman Images/East News Miles Davis

Nie żyje Betty Davis. Królowa funku i była żona Milesa Davisa miała 77 lat. Co się stało?

2022-02-10 9:29

Smutne wieści dotarły ze Stanów Zjednoczonych. W wieku 77 lat zmarła tam Betty Davis, legendarna piosenkarka funk, modelka, autorka tekstów, a prywatnie żona legendy jazzu, Milesa Davisa. Informację o jej śmierci potwierdzili przyjaciele artystki. "Dziś pielęgnujemy jej pamięć jako słodkiej, zamyślonej i refleksyjnej osoby, którą była…”. Jaka jest przyczyna jej śmierci?

Piosenkarka odeszła w środę, 9 lutego. Zmarła w swoim domu w Pensylwanii. „Z wielkim smutkiem dzielę się wiadomością o odejściu Betty Davis, wszechstronnie utalentowanej muzycznej wpływowej i pionierskiej gwiazdy rocka, piosenkarki, autorki tekstów i ikony mody” - napisała w oświadczeniu wieloletnia przyjaciółka artystki, Connie Portis, dodając, że prócz tego wszystkiego Betty była "przede wszystkim przyjaciółką, ciotką, siostrzenicą i ukochaną członkinią swojej społeczności w Homestead w Pensylwanii oraz światowej społeczności przyjaciół i fanów. W czasie pożegnania oddamy hołd jej pięknej, odważnej i zuchwałej osobowości. Dziś pielęgnujemy jej pamięć jako słodkiej, zamyślonej i refleksyjnej osoby, którą była…”. Jak podaje magazyn "Rolling Stone", Betty Davis umarła z przyczyn naturalnych. 

CZYTAJ TAKŻE: Koszmar! 2-letnia dziewczynka nie żyje. Zjadła zatrute ciastko przeznaczone dla... psa?!

Nie żyje Sylwester Chęciński

Betty Davis (z domu Mabry) swoją karierę zaczynała jako modelka. Nowy Jork, do którego przeprowadziła się w wieku 16 lat, zainspirował ją jednak do tego, by zająć się muzyką. Słynęła z mocnych erotycznie, wyzwolonych tekstów i lubieżnego sposobu bycia na scenie. Szybko stała się ważną osobistością na nowojorskiej scenie muzycznej, mimo że żadna z jej płyt nie odniosła komercyjnego sukcesu. W 1968 roku wyszła za Milesa Davisa i choć ich małżeństwo trwało zaledwie rok, mówi się, że Betty miała ogromny wpływ na dalsze muzyczne poszukiwania artysty. Dekadę później piosenkarka nagle zniknęła z życia publicznego. Przez kolejne dziesięciolecia inspirowała jednak muzyków takich, jak między innymi Madonna, Prince, Erykah Badu. 

SPRAWDŹ SIĘ: QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?

Sonda
Jakiej muzyki słuchasz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE