Królowa Elżbieta

i

Autor: AP

Śmierć królowej Elżbiety

Nie żyje Elżbieta II. Ile miała lat? Była najdłużej panującą królową Wielkiej Brytanii

2022-09-08 19:33

Królowa Elżbieta II nie żyje. Królowa Wielkiej Brytanii zmarła w wieku 96 lat. O jej śmierci poinformowano na Twitterze. Stan panującej przez 70 lat monarchini pogorszył się w środę (7 września) wieczorem. Przypomnijmy, że Elżbieta II od lipca przebywała w zamku Balmoral, gdzie miała przerwę od obowiązków.

Elżbieta II nie żyje. Królowa Wielkiej Brytanii miała 96 lat

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II zmarła!. O śmierci brytyjskiej monarchini poinformowano w czwartek (8 września) za pośrednictwem Twittera. Elżbieta II przebywała w ostatnim czasie na zamku Balmoral. Stan panującej 70 lat królowej pogorszył się w środę (7 września). Do szkockiej rezydencji przybyli przedstawiciele rodziny królewskiej - jej syn Karol z żoną Kamilą, bracia Karola książę Andrzej i Edward oraz jego siostra księżna Anna, a także wnukowie królowej książę William i Harry. Czekamy na szczegółowe informacje.

Zobacz koniecznie: Wszystkie dzieci przy łożu królowej Elżbiety. To ten moment

Książę Filip nie żyje

Elżbieta II nie żyje. Panowała Wielką Brytanią 70 lat

Elżbieta II urodziła się 21 kwietnia 1926 roku. Królową Wielkiej Brytanii została 6 lutego 1952 po śmierci ojca, króla Jerzego VI. Jej koronacja odbyła się w czerwcu 1953 roku. Była najdłużej panującą monarchinią Wielkiej Brytanii. Poprawiła rekord królowej Wiktorii o siedem lat. Elżbieta II prócz godności królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej była również głową 14 innych państw. W kwietniu 2021 roku zmarł jej mąż, książę Filip. Ostatni raz królowa Elżbieta pokazała się publicznie 6 września. Wówczas spotkała się na audiencji z nową premier Wielkiej Brytanii, Lizz Truss. Aktywność królowej ze względu na trudności z poruszaniem się były ograniczane od jesieni zeszłego roku. Część obowiązków zaczął przejmować książę Karol. Mimo tego Elżbieta II nigdy nie myślała o abdykacji.

Sonda
Czy zasmuciła Cię wiadomość o śmierci Elżbiety II?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany