Franco Gatti

i

Autor: Materiały prasowe Franco Gatti

Artysta miał 80 lat

Nie żyje Franco Gatti. To on wylansował przebój "Acapulco". Przeżył rodzinną tragedię

2022-10-19 10:44

Smutne wieści z Włoch. W Genui zmarł Franco Gatti, wokalista, muzyk, członek legendarnej grupy Ricchi e Poveri, z którym zdobywał laury na festiwalach w San Remo. To on wylansował takie hity, jak "Acapulco", czy "Mamma Maria". Odszedł kilkanaście dni po 80. urodzinach. Na jego życiu cieniem położyła się wielka tragedia.

Świat usłyszał o nim w 1967 roku - to właśnie wtedy w Genui powstała grupa Ricchi e Poveri, którą tworzył wraz z Angelą Brambati, Mariną Occhieną i Angelo Sotgiu. Jak przypominają włoskie media, grupa w swojej karierze sprzedała 22 miliony egzemplarzy płyt. Szczyt popularności zespołu przypadł na lata 70. i 80., gdy szturmem wkraczali na międzynarodowe listy przebojów. Brali udział w konkursie Eurowizji i wielokrotnie gościli na festiwalach w San Remo. 

Zmarł Franco Gatti. Każdy nucił jego hity

Teraz Franco Gattiego opłakują całe Włochy. "Dziś Genua traci wybitnego rodaka: Franco Gatti, historyczny członek społeczności, zmarł w wieku 80 lat. W imieniu miasta składam najgłębsze kondolencje rodzinie. Genua i Włochy żegnają filar historii włoskiej muzyki, który sprawił, że śpiewają całe pokolenia" - napisał burmistrz rodzinnego miasta artysty, Marco Bucci. Jak zmarł Gatti?

Nie żyje Franco Gatti. Wcześniej pochował syna

Rodzina nie podaje konkretnego powodu. "Część naszego życia odeszła. Cześć Franco" - napisali bliscy muzyka. Wiadomo, że zmagał się z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Gatti był członkiem Ricchi e Poveri do 2013 roku. To właśnie wtedy jego rodzinę spotkała ogromna tragedia. Jak przypomina serwis "Genova Today", w momencie, gdy wchodził na scenę teatru Ariston, aby odebrać nagrodę za całokształt twórczości podczas festiwalu w San Remo, dostał wiadomość, że jego 23-letni syn Alessio został znaleziony martwy w swoim domu w Nervi, w Genui. Gatti oficjalnie zakończył swoją karierę trzy lata później.

Sonda
Lubisz stare włoskie przeboje?
Pogrzeb Jerzego Urbana
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany