Dagmara Luković

i

Autor: twitter

Tragiczne wieści z Zagrzebia

Nie żyje konsul RP w Zagrzebiu. Jeszcze niedawno pomagała Polakom po katastrofie autobusu w Chorwacji

2022-09-04 20:40

Nie żyje Dagmara Luković, konsul RP w Zagrzebiu. Jeszcze na początku sierpnia dyplomatka pomagała Polakom po tragicznym wypadku autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. „Była zmęczona, ale lubiła swoją pracę” - podkreśla ambasador RP w Chorwacji Andrzej Jasionowski.

W piątek (2 września) w szpitalu w Zagrzebiu zmarła Dagmara Luković - konsul RP w Chorwacji. O śmierci dyplomatki poinformowała w mediach społecznościowych ambasada polska w Zagrzebiu. „Ze smutkiem informujemy, że 2 września 2022 roku zmarła Pani Dagmara Luković, Konsul RP w Zagrzebiu. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy najgłębszego współczucia.” - czytamy we wpisie polskiej ambasady.

Ranni z wypadku na Chorwacji lecą do Polski wojskowym samolotem. Relacja z lotniska w Zagrzebiu

Na początku sierpnia Dagmara Luković pomagała Polakom po katastrofie polskiego autokaru wiozącego pielgrzymów do Medjugorie. Przypomnijmy, że w wypadku, do którego doszło 6 sierpnia nad ranem na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia, zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne.

- Dwa tygodnie temu jechaliśmy na lotnisko odwozić rannych z katastrofy autobusu – napisał na Facebooku ambasador RP w Chorwacji Andrzej Jasionowski. - Była zmęczona, ale lubiła swoją pracę, mimo że obecny sezon turystyczny jest bardzo trudny. Mówiła, że cieszy się na swój zaplanowany na drugą połowę września urlop. Cieszyła się z mającego się niebawem narodzić wnuka. Niedawno obroniła pracę doktorską. Mimo choroby miała plany na przyszłość.

Dagmara Luković przez ponad 25 lat mieszkała w Serbii. W 2010 rozpoczęła pracę w ambasadzie polskiej w Belgradzie. W 2017 roku przeprowadziła się do Chorwacji i została konsulem RP w Zagrzebiu.

Nasi Partnerzy polecają