Nie żyje Louie Anderson. To on był kreskówkowym "Ludwiczkiem"

2022-01-21 18:29
Nie żyje Louie Anderson. To on był kreskówkowym Ludwiczkiem
Autor: Wikimedia Commons Nie żyje Louie Anderson. To on był kreskówkowym "Ludwiczkiem"

Niezwykle smutna wiadomość napłynęła z USA. Nie żyje Louie Anderson, komik i aktor, w Polsce najbardziej znany jako pierwowzór i aktor dubbingowy użyczający głos tytułowemu bohaterowi filmu animowanego "Świat według Ludwiczka" - postaci, która tak naprawdę była jego kreskówkowym odpowiednikiem. Kultowy komik zmarł w wieku 68 lat w szpitalu w Las Vegas, gdzie był hospitalizowany z powodu chłoniaka rozlanego z dużych komórek B.

"Świat według Ludwiczka" to kultowa kreskówka dla dzisiejszych 30-latków, którzy w dzieciństwie śledzili perypetie sympatycznego, acz nieco zagubionego tytułowego bohatera. Uwielbiana przez telewidzów postać to tak naprawdę rysunkowa adaptacja doświadczeń życiowych człowieka z krwi i kości - Louiego Andersona. Przygody Ludwiczka to nawiązanie do Andersona i jego rodziny, rysunkowa postać przypominała wizerunek aktora, a on sam w oryginalnej wersji podkładał głos pod kreskówkowe wydanie jego własnej osoby. Louie Anderson był przede wszystkim aktorem i komikiem, za swoją pracę został wyróżniony nagrodą Emmy, a amerykańscy widzowie doskonale znają go nie tylko ze słynnego filmu animowanego, na ekranach w USA gościł jako prowadzący tamtejszy odpowiednik naszej "Familiady".

Louie Anderson zmagał się z licznymi problemami zdrowotnymi, przez wiele lat jego zmorą było uzależnienie od jedzenia i otyłość, a przed dwiema dekadami przeszedł dwie poważne operacje serca. Pod koniec życia zrzucił wiele kilogramów i podkreślał, że wreszcie jest w dobrej formie fizycznej.

Portal Variety poinformował w piątek o śmierci Louiego Andersona. Kultowy komik zmarł 21 stycznia, miał 68 lat, odszedł w szpitalu w Las Vegas, gdzie był hospitalizowany w związku z chłoniakiem rozlanym z dużych komórek B, poważną chorobą nowotworową.

Nowy singiel Lanberry to dopiero początek!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE