Niemcy: Ogromna eksplozja w Leverkusen. Kłęby dymu nad miastem

2021-07-27 12:56
Ogromna eksplozja w Leverkusen
Autor: AP Ogromna eksplozja w Leverkusen

We wtorek przed południem w Leverkusen w zachodnich Niemczech doszło do potężnej eksplozji. Wybuch miał miejsce w pobliżu zakładów chemicznych, a nad miastem szybko pojawiły się kłęby czarnego dymu. Wstępne informacje mówią o kilkunastu osobach rannych. Mieszkańcy proszeni są o pozamykanie okien i pozostanie w budynkach.

Ogromna eksplozja wstrząsnęła niemieckim miastem Leverkusen we wtorek (27 lipca) ok. godz. 10. Do wybuchu doszło w dzielnicy Buerrig na terenach przemysłowych, w pobliżu zakładów chemicznych firmy Bayer. Według dziennika „Bild” wypadek miał miejsce w spalarni odpadów – w magazynie, w którym przechowywane były łatwopalne substancje.

Ze wstępnych informacji wynika, że w wyniku eksplozji rannych zostało kilkanaście osób, w tym kilka ciężko. Federalny Urząd Ochrony Cywilnej i Pomocy Ofiarom Katastrof zaklasyfikował zdarzenie jako „ekstremalne zagrożenie”.

Tuż po wybuchu nad miastem pojawiły się kłęby czarnego dymu. Mieszkańcy miasta proszeni są o pozamykanie okien i drzwi, wyłączenie klimatyzacji i wentylacji oraz pozostanie wewnątrz budynków. Zamknięte zostały też całkowicie pobliskie autostrady.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE