Ołeksandriwka to "nowa Bucza". Rosjanie gwałcili małe dzieci na oczach matek. Drastyczne relacje

2022-05-24 12:36
We wsi Ołeksandriwka Rosjanie gwałcili dzieci na śmierć - to nowa Bucza
Autor: AP Horror we wsi Ołeksandriwka

Ołeksandriwka, niewielkie miasto położone w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy, ze względu na brutalne zbrodnie, jakich dopuszczają się tam rosyjscy żołnierze, jest nazywana "nową Buczą". "Z jakiegoś powodu gwałcone są tam malutkie dzieci, wiele z nich zmarło" - alarmuje Ludmyła Denisowa, ukraińska rzeczniczka praw człowieka. Szczegóły są porażające!

Nowa Bucza. W miejscowości Ołeksandriwka rosyjscy żołnierze gwałcą maleńkie ukraińskie dzieci

O tym, co wydarzyło się w Ołeksandriwce, trudno czytać ze spokojem. Przerażające szczegóły rosyjskich zbrodni przekazała w poniedziałek, 23 maja, Ludmyła Denisowa, rzeczniczka praw człowieka w Ukrainie. Miasteczko nazywa "nową Buczą" i informuje, że "z jakiegoś powodu gwałcone są tam malutkie dzieci". "Rosjanie zgwałcili dwie dziewczynki w wieku 12 i 15 lat. 6-miesięczną dziewczynkę zgwałcili łyżeczką, dwuletnie bliźnięta gwałcili na oczach matki, było ich pięciu. Dzieci zmarły z powodu pęknięć i utraty krwi. Trzyletni chłopiec na oczach matki został zgwałcony przez dwóch Rosjan, od odniesionych obrażeń zmarł" - przekazała występując w Russia War Crimes House w Davos. Dodała, że wszystkich tych potwornych zbrodni dokonano w kwietniu, podczas gdy miejscowość Ołeksandriwka pozostawała pod rosyjską okupacją. "Federacja Rosyjska ma taką samą taktykę - systemowo, wszędzie wykorzystywać brutalnie gwałt i inne formy przemocy seksualnej. Zmieniły się tylko obiekty" - powiedziała, przypominając, że w Buczy Rosjanie masowo gwałcili kobiety i nastolatki. 

CZYTAJ TAKŻE: "Gwałcił mnie 1,5 godziny. Mógłby być moim synem". Potworne relacje ukraińskich kobiet

Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał, że mężczyzna podejrzany o gwałt na Ukraince ma trafić do aresztu

Denisowa: Gwałt to zbrodnia wojenna i jeden ze składników ludobójstwa

"Gwałt jako zbrodnia wojenna jest najpoważniejszą zbrodnią i jednym ze składników ludobójstwa" - podkreśla Denisowa i wzywa ONZ do wszczęcia dochodzenia i postawienia sprawców przed sądem. "Ze strachem zastanawiamy się, co odkryjemy, kiedy wyzwolony zostanie Mariupol, kiedy wyzwolone będą inne miasta obwodu chersońskiego, zaporoskiego, donieckiego, ługańskiego" - dodaje rzeczniczka. 

CZYTAJ TAKŻE: Był zamach na Putina?! Sensacyjne ustalenia wojskowego wywiadu

Sonda
Czy W. Putin trafi przed Trybunał w Hadze za zbrodnie wojenne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE