Niezwykłe odkrycie naukowców! Maszyna przetłumaczy, co mówią psy i koty

i

Autor: GettyImages Niezwykłe odkrycie naukowców! Maszyna przetłumaczy, co mówią psy i koty

Nowe odkrycie naukowców z Izraela! Maszyna przetłumaczy, co mówią twój pies i kot

2022-05-31 12:50

To może być wielki przełom w świecie nauki i w życiu milionów ludzi na całym świecie. Naukowcy z Izraela są o krok od stworzenia maszyny, która będzie w stanie tłumaczyć mowę zwierząt na ludzki język. Sztuczna inteligencja rozpracuje zwierzęce sygnały. Teraz będzie już jasne, co chcą ci powiedzieć twój pies i kot. Na razie jednak dowiadujemy się, o co chodzi w życiu... nietoperzom. Co powiedziały?

Sztuczna inteligencja rozpracuje sygnały wysyłane przez zwierzęta

Czy jesteś ciekawy, co powiedziałyby ci twój pies lub twój kot, gdyby zwierzaki te mogły przemówić ludzkim głosem? Wszystko wskazuje na to, że niebawem nie trzeba będzie czekać na Wigilię, by nim przemówiły. To może być wielki przełom w świecie nauki - i w życiu milionów ludzi na całym świecie. Naukowcy z Izraela są o krok od stworzenia maszyny, która będzie w stanie tłumaczyć mowę zwierząt na ludzki język. Sztuczna inteligencja rozpracuje zwierzęce sygnały. Według badaczy z Uniwersytetu w Tel Awiwie, będzie już jasne, co chcą ci powiedzieć twój pies i kot.

Naukowcy z Izraela tłumaczą mowę zwierząt

Na razie jednak trwają badania "mowy" nietoperzy. "To jak cud, jak magia" - entuzjazmują się naukowcy z Izraela pod wodzą dr Yossiego Yovala. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji badacze rozpracowali "rozmowy" nietoperzy. Byli w stanie zorientować się, który latający ssak co powiedział, a jak się okazało, gromada samców rywalizowała o jedzenie. Czy psy i koty przeprowadzają bardziej wyrafinowane dyskusje? Pozostaje nam poczekać na dalsze efekty badań!

PRZECZYTAJ TAKŻE: W tym kraju kobiety mają największe piersi! Naukowcy obliczyli

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wielki przełom w rodzinie królewskiej! Meghan Markle ma plan

Sonda
Wolisz psy czy koty?

Co mówią pies i kot? Niebawem się tego dowiemy

Naukowcy z Tel Awiwu uważają, że użycie nowego odkrycia do badania tego, co mówią pies i kot, będzie z biegiem czasu jak najbardziej możliwe. Tymczasem wynalazek naukowców z Uniwersytetu w Tel Awiwie nie jest jedyną próbą skonstruowania maszyny, która tłumaczy mowę zwierząt na ludzki język. Przykładowo Natalie Uomini, zajmująca się tak zwaną kognitywistyką, konstruuje kolejną "maszynę Doktora Dolittle" mającą wytłumaczyć mowę kruków. Inna badaczka zrobiła specjalną klawiaturę, przy pomocy której można w prosty sposób komunikować się z delfinami, innymi wyjątkowo inteligentnymi zwierzętami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zostali miss i misterem świata jednego dnia! Najpiękniejsza para świata?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zrobią prawdziwy Park Jurajski! Dinozaury będą wskrzeszone do 2025 roku

Ile wiesz o psach? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Psy pocą się poprzez
Ile wiesz o psach? Sprawdź się! [QUIZ]
Zwierzęta z Ukrainy w krakowskim schronisku