COVID-22

i

Autor: Shutterstock COVID-22

Nowy koronawirus w Europie! "Covid-22 to inna choroba niż Covid-19". Pacjenci mdleją

2022-07-05 12:27

Koronawirus wraca do Europy w nowej, gorszej postaci! Covid-22 to nowa choroba, wywodząca się od wariantu koronawirusa Omikron. Jest bardzo zaraźliwa i ma charakterystyczne objawy, intensywne i odmienne od tych, które wywoływał Covid-19. - Trwają badania nad szczepionkami, Covid-22 to inna choroba - ostrzega Antonio Zapatero, regionalny wiceminister ds. zdrowia w Madrycie. Znowu będą lockdowny?

Covid-22 to warianty Omikronu. Potwierdzono setki przypadków w Europie. Nowy koronawirus

Przez wojnę na Ukrainie i szalejącą inflację zdążyliśmy już praktycznie zapomnieć o pandemii koronawirusa, maseczkach, lockdownach czy zamkniętych galeriach handlowych. Tymczasem problem może lada chwila powrócić, ponieważ koronawirus zmutował i pojawił się już w Europie w nowej, jeszcze gorszej wersji - jako Covid-22. Ostrzegają przed tym Hiszpanie. "Nowy Covid" to inna choroba niż Covid-19. Jest bardzo zaraźliwa i ma charakterystyczne objawy, intensywne i odmienne od tych, które wywoływał Covid-19. Trwają badania nad szczepionkami" - mówi Antonio Zapatero, regionalny wiceminister ds. zdrowia w Madrycie w wywiadzie dla specjalistycznego dziennika online sektora zdrowia „Redaccion Medica”. - Powstałe mutacje są odmienne od oryginału. To warianty Omikronu BA.4 i BA.5. Ich transmisja jest bardzo wysoka - dodaje Zapatero. Inni eksperci cytowani przez hiszpańską gazetę mówią o tym, że w praktyce mamy już do czynienia z siódmą falą pandemii koronawirusa, tym razem z powodu Covid-22. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Masakra w Chicago! Raper ostrzelał paradę podczas Dnia Niepodległości. Kim jest sprawca?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wielkie ognisko wirusa ASF w Niemczech! Władze apelują: "Nie wpadajcie w panikę"

Sonda
Obawiasz się kolejnej falii pandemii koronawirusa?

Nowy Covid. Jakie są objawy Covid-22?

Jakie są objawy zakażenia Covid-22? Eksperci wypowiadający się dla „Redaccion Medica” wymieniają objawy "nowego Covid". Poza typowymi symptomami takimi jak:

  • kaszel,
  • gorączka,
  • ból głowy,
  • ból mięśni
  • występują też bardzo niepokojące objawy - omdlenia i niedociśnienie.

Liczba hospitalizacji w Hiszpanii rośnie, podobnie jak liczba stwierdzonych przypadków Covid-22, zwłaszcza wśród pacjentów powyżej 59. roku życia. Zarejestrowano 841 przypadków. Zdaniem Zapatero, zachorowalność jest niedoszacowana i może być nawet dziesięciokrotnie wyższa niż oficjalna. Czy będą nowe lockdowny? Zapatero na szczęście dodaje: "Pandemia taka, jaką ją znaliśmy, prawdopodobnie zakończyła się, ale koronawirus pozostał z nami".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Odmówiono aborcji zgwałconej 10-latce w USA! Bezwzględne słowa gubernator

PRZECZYTAJ TAKŻE: Papież abdykuje w sierpniu?! Franciszek komentuje, sensacyjna wypowiedź

Nie tylko Koronawirus. Epidemie, które wstrząsnęły światem [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Epidemia "czarnej śmierci" panowała w Europie przede wszystkim w wieku:
Koronawirus może uszkodzić słuch nieodwracalnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE