Papież Franciszek

i

Autor: AP Papież Franciszek

Papież abdykuje w sierpniu?! Franciszek komentuje, sensacyjna wypowiedź

2022-07-04 10:50

Papież Franciszek (86 l.) abdykuje? Takie plotki pod koniec czerwca obiegły Watykan. Donosiło o nich wielu korespondentów zagranicznych, w Watykanie zaczęli nawet gromadzić się kardynałowie. Teraz papież odniósł się wprost do pogłosek o tym, że zrezygnuje ze stanowiska już w sierpniu! Powiedział szczerze, czy rozważa abdykację. Jego słowa mogą wywołać prawdziwą sensację!

Papież Franciszek abdykuje jak Benedykt XVI? Narasta fala plotek w Watykanie

Papież Franciszek niebawem zrezygnuje ze stanowiska, a abdykacja może nastąpić już w sierpniu tego roku. Takie pogłoski krążą po Watykanie od drugiej połowy czerwca! Donosiło o nich wielu korespondentów zagranicznych, w Watykanie zaczęli nawet gromadzić się kardynałowie. Wcześniej włoski dziennik "Libero Quotidiano" określał perspektywę abdykacji Franciszka jako "więcej niż prawdopodobną". Papież Franciszek długo nie komentował sprawy, jednak podgrzał plotki przekładając wizytę w Afryce z powodów zdrowotnych i zwołując właśnie na sierpień nadzwyczajny zjazd hierarchów. A ostatnio odwiedził miasto L'Aquila, gdzie pochowany jest Celestyn V, który abdykował w XIII wieku. Głowa Kościoła katolickiego zmaga się z narastającymi problemami zdrowotnymi, głównie z poruszaniem się. Czy papież Franciszek abdykuje? Teraz papież odniósł się wprost do pogłosek o tym, że zrezygnuje ze stanowiska już w sierpniu!

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Putin 35 razy groził wojną atomową". Premier ujawnia i ostrzega

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przesmyk Suwalski i blokada Kaliningradu. "Decyzja musi zostać podjęta do 10 lipca"

Sonda
Czy papież Franciszek powinien ustąpić ze stanowiska?

Papież Franciszek nie wyklucza abdykacji. Zostawia decyzję Bogu

Powiedział szczerze w wywiadzie dla Reutersa, czy rozważa abdykację. Jego słowa mogą wywołać prawdziwą sensację, bo okazało się, że papież wcale nie wyklucza abdykacji! Zapytany o to, czy faktycznie rozważa rezygnację z bycia głową Kościoła katolickiego, odrzekł początkowo: "Ale mnie to nigdy nie przyszło do głowy. W chwili obecnej nie, nie, naprawdę". Potem jednak został spytany o to, czy rozważałby abdykację z powodu stanu zdrowia. Wtedy powiedział tylko: "Nie wiemy. Bóg powie".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tragedia w Dolomitach NOWE informacje i wideo! Straszny finał katastrofy

PRZECZYTAJ TAKŻE: 14-latek skazany na dożywocie! "Mordowanie 5-latka sprawiło mi rozkosz"

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już przy 8/10 możesz nazywać się geniuszem

Pytanie 1 z 10
W sobotę przerwana została wspaniała seria zwycięstw Igi Świątek. Na jakiej liczbie się zatrzymała jej passa?
Dr Marcin Zaborowski: Papież Franciszek mówi jak obywatel trzeciego świata
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE